Kdy se doporučuje nátěr střechy?

Zanedbaná střecha není jen nevzhlednou vizitkou, ale také známkou toho, že v budoucnu budete mít v nemovitosti potíže, pokud je už tedy nemáte. Jednou z možností, jak navrátit střešním taškám půvabný vzhled, je nátěr. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno je nezbytné zohlednit.

roof-coating-2846279_640

Nátěr střechy ve své podstatě působí jako membránový plášť nabízející přidanou ochranu a bezpečnost. Stejně tak vdechuje střešní krytině zcela nový život. Sice se natírání může zdát jednoduché, ale ve skutečnosti není, protože celý proces má hned několik částí.

Co je potřeba provést před nátěrem střechy?

Prvně je nezbytné udělat analýzu střechy a jejího stavu, poté se vyčistí, opraví se závady, a pak teprve nastupuje základní nátěr. Po něm se provede ještě nátěr speciální barvou, jež vytvoří ochranný film. Chrání tašky před lišejníky, mechem, korozí i řasami.

V současné době existuje hned několik možností nátěrů, ovšem s konkrétním řešením vám poradí odborník na tuto oblast. Jedním z nich je například Dachmantechnik.cz.

Jaké barvy se používají?

Pro nátěr střechy jsou jako stvořené průmyslové výrobky, neboť ve srovnání s ekologickými alternativami jsou čtyřikrát pevnější a odolnější vůči neduhům. Zároveň vás potěší, že barva zůstává po dlouhá léta zářivá, takže není nutné provádět po pěti letech nátěr znovu. Průmyslové barvy dokonale odolávají i povětrnostním podmínkám. Samozřejmě všechny podléhají pravidlům a normám Evropské unie.

Výše zmiňovaná společnost se zabývá renovacemi, čištěním a lakováním střech. Dokonce se na ni můžete obrátit, i když máte plechovou střechu, protože se s klidným svědomím pustí i do její renovace. S výsledkem budete nadmíru spokojení. Přímo na webových stránkách najdete jak ceník, tak i kontakt. Oslovte někoho, kdo střechám zkrátka rozumí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.