Co s ucpaným odpadem?

Ucpaný dřez, umyvadlo, vana či toaleta dokážou pěkně potrápit v tu nejméně vhodnou dobu. Problémem navíc je, že většinou vyžadují okamžité řešení.

plumber-228010_640

Nejprve se zřejmě budete snažit problém odstranit svépomocí, ať již za pomocí instalatérské pružiny, gumového zvonu nebo granulátu hydroxidu sodného. Pokud však nic nezabere, nezbyde vám nic jiného než na něj povolat specialisty disponující patřičnou technikou schopnou problém detekovat a následně odstranit. Ty najdete například na stránkách Tlakar.cz.

Tlakové čištění

Jednou z nejefektivnějších metod sloužících k uvolnění ucpaných odpadů je tlakové čištění, tedy vysokotlakým vodním čerpadlem fungujícím na principu silného proudu vody, který z kanalizačního potrubí rychle odstraní veškeré nečistoty a usazeniny a tím ho opět zprůchodní.

Bidety, vany i umyvadla

Profíci z Tlakar.cz tímto způsobem čistí nejenom kanalizace a odpady, ale také kuchyňské dřezy a kanálky, sifony, toalety, pisoáry, bidety, umyvadla, vany i sprchové kouty. Nebrání se ale ani očistě okapů, kanálů a dvorních vpustí stejně jako frézování stoupaček.

Myslete na prevenci

I ucpanému odpadu je samozřejmě na místě předcházet. Do odpadu v první řadě nevyhazujte nic co do něj nepatří. To je v podstatě pouze toaletní papír. Nikdy do něj neházejte dámské hygienické potřeby, vatové tampony ani čistící ubrousky včetně těch dětských. Nejvyšší opatrnost je na místě i v kuchyni při mytí nádobí.

Pozor na tuky

Nepřítelem odpadních trubek jsou především tuky. Ty nejenže za žádných okolností do něj nelijte, ale také pečlivě myjte pánve a hrnce s jejich zbytky. Pánev či hrnec nejprve pečlivě vyčistěte kuchyňskou papírovou utěrkou (raději dvakrát) a až poté umyjte ve dřezu prostředkem určeným pro mytí nádobí. A nepodceňujte ani pravidelné revize kanalizace, které jsou schopny problém odhalit ještě před tím, než se odpad opět ucpe.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.