Kvalitní koberce mají mnoho výhod

Na začátku devadesátých let popularita koberců začala trochu skomírat, jelikož se objevily nové podlahové krytiny, jež tepichy v mnoha ohledech překonávaly. V poslední době se ovšem koberce opět dostávají do hledáčků zákazníků, zvláště ty skutečně dobré.

living-room-3689791_640

Čištění už dávno není velký problém

Lidé často nechtěli mít doma velké množství koberců hlavně kvůli jejich čištění. Přeci jen parkety či linoleum lze jen lehce přetřít mokrým hadrem a je hotovo, zatímco o tepich je potřeba se náležitě starat.

Navíc ani při sebelepší péči se člověk nevyhnul nutnost občas navštívit specializovanou čistírnu. Většinou za to mohla rozlitá polévka nebo omáčka. V současné době však skvrny nejsou pro koberce takový problém jako v minulosti. Speciální čističe jsou už totiž mnohem silnější, ale zároveň šetrnější k vláknům.

Také vysávání se správným luxem nemusí být zdlouhavé a neproduktivní. Moderní vysavače jsou totiž navrženy tak, aby zbavovaly koberce prachu mnohem efektivněji. A nejen prachu, ale i dalších alergenů typu zvířecí chlupy či roztoči, což ocení asi každý alergik.

Jsou měkké a skvěle hřejí

Dobrý koberec je skutečně nad zlato. Běžná podlaha studí a není příliš příjemná ani pro bosé nohy. Dvojnásob to pak platí v zimě. Koberce jsou však měkké a z těch skutečně dobrých sálá teplo.

Díky tomu v místnosti panuje mnohem lepší tepelná pohoda než bez koberců. Proto některé tepichy, zvláště typy s dlouhým vlasem, mohou pomoci šetřit na energiích.

Něco extra

Komu by snad nestačil klasický koberec, může sáhnout po perském typu https://e-shop.buchara.cz/perske_koberce. Tyto koberce orientální ovšem nejsou pro každého. Důvodem je jejich vysoká cena. Ta se může běžnému člověku jevit jako přestřelená.

I přesto je však po orientálních kobercích velká sháňka. Jedná se totiž o produkty té nejvyšší jakosti, jež vydrží sloužit i desítky let bez zjevných vizuálních změn.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.