Kontrola vaší bezdlužnosti online

Věděli jste, že každá druhá domácnost zažádá o půjčku a to nejen na rekonstrukci bydlení, ale i běžné výdaje. I přesto, že ve většině krajů je právě nyní jedna z nejnižších nezaměstnaností, stále se drtivá většina rodin potýká s nedostatkem peněz. Jestliže za sebou také máte splacení půjček nebo chcete vědět, jak jste na tom se svou bezdlužností, nahlédněte do registru dlužníků a přesvědčte se, že všechny vaše závazky byly splaceny.

K čemu slouží registry?

Registry dlužníků mohou být bankovní i nebankovní a díky jejich přehlednosti si banky a finanční instituce sdílí informace o bonitě nového žadatele o spotřebitelský úvěr či hypotéku. Registr dlužníků online zdarma k nahlédnutí vám umožňuje sledovat, zda patříte mezi problémové klienty. Pokud jste v poslední době žádali o půjčku, zajisté jste se setkali s podepsáním listiny opravňující bankovní společnost zpracovávat vaše osobní údaje a zjistit tak vaši aktuální úvěrovou angažovanost. Kromě současného stavu vašeho profilu lze dohledat také starší, uzavřené žádosti a půjčky včetně leasingů, nezaplacených částek za energie nebo pokuty za jízdu na černo v MHD. Kromě kontroly mají tyto registry i svá pozitiva. Peněžní ústav může vidět i vaše včasné, pravidelné splacení všech závazků a poznačit si u vás dobrou platební morálku. Zpětně tak lze dohledat údaje i několik let staré, proto by měla být půjčka pro zadlužené složitější k získání. Jak se ale dostat ze začarovaného kruhu úvěrů?

Banky vám nepůjčí?

Půjčka pro zadlužené osoby, které mají krátkodobé platební závazky, popřípadě hypotéku na několik let, má svá omezení a zaslouží si důkladné rozmyšlení. Nezapomínejte proto na svou bezpečnost a půjčte si od ověřených zdrojů. Řešením mohou být oblíbené rychlé půjčky, díky nimž budete mít požadovaný finanční obnos prakticky okamžitě na bankovním účtu, bez zbytečných průtahů. Mnoho firem zabývajících se expresními půjčkami nezajímá klientova bonita. To s sebou nese riziko skrytých poplatků a neférových podmínek.