Je mnoho důvodů, proč dát přednost biokosmetice

Lidé dbající na vyváženou stravu a pravidelné sportování jsou nejen zdravější, ale zároveň se mohou pyšnit i lepší figurou.

bio

Tato opatření však mají jen minimální vliv na pleť, o kterou je potřeba se starat zvlášť. A k tomuto účelu se nejlépe hodí adekvátní kosmetika.

Naturální složení

Každý má doma alespoň nějaký druh kosmetiky. Většinou se jedná o klasiku, která v sobě krom naturálních složek obsahuje i nějaké syntetické látky. Ty nejsou pro člověka vyloženě škodlivé, nicméně mu ani nijak neprospívají.

Do kosmetiky se dávají hlavně z důvodů prodloužení trvanlivosti a také kvůli zatraktivnění produktu. Jinak hrají spíše negativní úlohu.

Syntetické složky totiž ve větším množství pokožku často dráždí. Pokud tedy člověk používá klasickou kosmetiku častěji, než je uvedeno na obale, mohou se mu časem objevit na kůži zarudlé skvrnky. Ty časem zmizí a nejsou nijak nebezpečné, nicméně mohou být svědivé.

Umělé látky také mívají negativní vliv na vstřebávání vitamínů a minerálů do pokožky. I tyto zdraví prospěšné složky se v běžné kosmetice vyskytují, avšak nemají šanci kvůli syntetikům proniknout do spodních vrstev kůže.

Zmíněné neduhy tradiční kosmetiky se bio alternativy vůbec netýkají. Má to jeden prostý důvod – přírodní složení. Absence uměle vytvořených chemikálií sice v konečném důsledku zvyšuje cenu produktu, na druhou stranu to platí i pro kvalitu. Biokosmetika má ovšem i jiné výhody.

Ekologická výroba šetří životní prostředí

Všechny složky biokosmetiky typu rostlinné extrakty či éterické oleje jsou přírodního původu. Navíc se pěstují ekologickým způsobem, tedy bez použití pesticidů a chemických hnojiv. Proto je biokosmetika považována za výrobek neškodící životnímu prostředí.

Produkce běžné kosmetiky sice také nezpůsobuje žádné velké ekologické výkyvy, nicméně pořád se během tohoto procesu vytváří skleníkové plyny, nemluvě o spotřebě elektrické energie.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kosmetika a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.