Jak si správně vybrat lednici

Nepostradatelným doplňkem každé kuchyně je bezesporu také lednice. Většinou to bývá jedna z věcí, které se do nového bytu pořizují jako první. Je to pochopitelné. Uchovávat potraviny je nutné, aby se nekazily. Jenže jak vybrat tu správnou lednici? Poradíme vám, jak na to.

Při výběru nové lednice vás určitě nemine pročítání spousty recenzí na jednotlivé výrobky, abyste si mohli udělat představu o tom, co současný trh nabízí. Zvláště pokud je ve středu vašeho zájmu kombinovaná lednice, je třeba pečlivě volit, abyste získali elektrospotřebič, s nímž budete spokojeni.

Jaké jsou typy lednic?

Když přijdete do kterékoliv prodejny bílého zboží, zřejmě vás překvapí celkem pestrý výběr lednic všech možných velikostí. Ta se řídí obvykle objemem lednice v litrech. Možná, že se vám zalíbí americká lednice, která vypadá velmi atraktivně v prostorné kuchyni. Máte-li však kuchyň malou, ani se na ni raději nedívejte. Stejně tak není možné pod kuchyňskou linku postavit lednici kombinovanou s mrazákem. Přitom do každého prostoru existuje vhodný výrobek. Výběr je opravdu bohatý, stačí se jen dívat. 

Sortiment lednic nabízí malé lednice pod kuchyňskou linku, americké lednice, lednice s mrazákem, a to třeba i v moderní a aktuálně oblíbeném retro stylu. Nejčastěji se prodávají v bílé nebo stříbrné barvě, ale není problém natrefit ani na červenou lednici, která bude zajisté dominantním prvkem v kuchyni.

Lednice s mrazákem

Nejčastěji si lidé kupují kombinované lednice s mrazákem, protože jednou radou zabijí dvě mouchy, respektive budou mít doma možnost potraviny ochladit, ale také hluboko zmrazit. Malé ledničky disponují obvykle jen malým mrazícím prostorem, ale pro jednoho člověka to bohatě stačí. Existují však i malé lednice bez mrazáku. Vyhovovat budou hlavně tomu, kdo si mrazák raději koupí zvlášť.