Interaktivní hračka pro psy

Není nic horšího než nudící se pes, který během krátké chvilky dokáže z vašeho útulného bytu udělat kůlničku na dříví. Zničený nábytek, potrhaná sedačka, rozkousané boty – to všechno může mít na svědomí váš jinak roztomilý pejsek, když nebude mít po ruce nic lepšího. Jak tedy správně psa zabavit v čase, který tráví sám, když vy musíte odejít do práce?

Záleží na výchově psa

Vše záleží na výchově. Každé štěně, které přijde do rodiny, musí být podrobeno pečlivé výchově. Se psy je to jako s dětmi, také jim musíte nastavit mantinely, kam až mohou zajít, ale co je již pro ně zakázáno. Postupně je také nutné psa připravit na to, že bude jistou část dne trávit sám bez vás, a zamezit vzniku tzv. separační úzkosti, kvůli níž pak pes skutečně vybavení bytu demoluje. Aby byl pes spokojený po všech stránkách, i když bude pak doma sám, měli byste mu dopřát před tím, než odejdete do zaměstnání, dostatek času na vydovádění se venku během ranní procházky. Tu byste proto neměli odbýt jen krátkou pochůzkou. Dostatečně unavený pes pak lépe zvládne osamocení po dobu vaší nepřítomnosti.

Připravte vašemu psovi zajímavé hračky

Zabavte svého pejska něčím, co upoutá jeho pozornost na delší dobu. Zkuste mu nabídnout třeba osvědčenou a dobrými zkušenostmi prověřenou hovězí sušenou kost se zbytky šlach. Nebo naopak vyzkoušejte něco nového, a to interaktivní hračku – elektronický míček pro psy Foobler. Tento kulatý dávkovač krmení nabídne psovi spoustu podnětů, které ho zabaví na dlouhou dobu. Jedná se o samopohyblivou hračku, která v sobě ukrývá již zmíněný dávkovač na krmení. Záleží pak již na šikovnosti vašeho psího kamaráda, jak se s tímto pomocníkem chovatele popasuje.

Jak Foobler funguje

Foobler – hračka z odolného plastu – obsahuje šest malých zásobníků na pamlsky, které naplněné představují celodenní krmení pro větší psy. Princip hračky spočívá v přirozeném dobývání kořisti. Pes díky svému perfektnímu čichu cítí, že hračka obsahuje něco dobrého na zub. Vy si můžete nastavit, v jakém intervalu bude míček krmivo dávkovat. Na výběr je 15, 30, 60 nebo 90 minut. Pes si hraje s kutálejícím se míčkem, jenž v určeném intervalu vypustí ven pamlsek.