Elektronické šipky jsou zábavnou hrou pro každého

Do restaurace či hospody se chodí hlavně za zábavou, dobrým jídlem nebo pitím. Zároveň je to místo pro setkávání se s přáteli, kdy při sklence dobrého moku lze probrat vše, co má člověk na srdci i na jazyku. Součástí vybavení bývají velmi často také elektronické šipky, při nichž výborně ubíhá čas.

Zábava i sport 

Šipky jsou nejen zábavnou hrou, ale také sportem, který patří do kategorie přesnostních. Základem pro šipky je kulatý terč. Původně se terče na šipky vyráběly pouze ze sisalu. Někdy počátkem 80. let minulého století začal vývoj elektronických šipek, které hru značně zjednodušují. Bývají totiž vybavené počítačem, jenž disponuje pamětí, v níž jsou uložené základní hry a které zaznamenává jednotlivé zásahy hráčů, také je vyhodnocuje a na displeji informuje o průběhu hry. Výhodou elektronických šipek tedy je, že není nutné nic ručně zapisovat jako u sisalového a hra je tak mnohem pohodlnější i rychlejší. 

Jak vypadá elektronický terč

Povrch elektronického terče bývá vyrobený ze síta z odolného plastu, které má v sobě velký počet otvorů. Do nich se během hry zapichují šipky házené hráči. Jednotlivé hody jsou evidované v paměti terče. Hry a počet hráčů se volí pomocí tlačítek. Na současném trhu je velký výběr modelů elektronických terčů s LED displejem. Jako pohon fungují AA baterie. Aby se šetřil jejich provoz, je terč vybavený funkcí automatického vypnutí při delší nečinnosti. 

Některé elektronické šipky jsou určené pro maximální počet 4, 8 nebo 10 hráčů, mají různý počet her a jejich variant. Záleží pak na každém, kolik chce peněz investovat do koupi terče a co od něho očekává. Pro domácí použití určitě bude stačit i levnější varianta elektronických šipek. Dokoupit je možné také náhradní díly k terčům, jako jsou například odhodové čáry, různé segmenty nebo adaptéry.