Ekorezidence Hodkovičky čeká na první obyvatele. Splňte si sen o vlastním bydlení!

Bytový areál Ekorezidence Hodkovičky najdete na nádherném místě poblíž řeky Vltavy, v lokalitě Prahy 4. Dva domy se 160 bytovými jednotkami různých velikostí a dispozic vyrostly v Šífařské ulici v režii renomovaného developera, kterým je společnost Ekospol. Budovy jsou doslova obklopeny zelení. Rozlehlé terasy a balkony poskytnou unikátní výhledy na nedaleké Barrandovské skály a samozřejmě také na řeku. Jde o energeticky úsporné stavby té nejvyšší kvality nabízející příjemné bydlení za velmi rozumné ceny. Za takové, se kterými se dnes v naší metropoli u novostaveb často nesetkáte. Právě jsme upoutali vaši pozornost? Výborně! Sny o vlastním bydlení si můžete splnit třeba hned. Projekt je těsně před dokončením a první obyvatele přivítá už za pár týdnů.

Ekorezidence Hodkovičky ožije už po novém roce

Práce na bytovém projektu firmy Ekospol spějí ke svému závěru. První vlastníci se budou moci nastěhovat nejspíše už v průběhu měsíce ledna. Dokonale zvolené místo poblíž přírody a precizní provedení stavby přitom nejsou jedinými výhodami, ze kterých se mohou noví majitelé těšit. Zajímavé jsou také ceny, kdy nejlacinější z bytů stál necelé 3 miliony. To není s ohledem na dlouholeté zdražování nemovitostí nijak přemrštěná částka. Vezmeme-li v úvahu ceny všech bytů a ne pouze novostaveb, došlo v Praze a krajských městech jenve druhém čtvrtletí roku 2020 k jejich růstu o více než 10 %. Poptávka byla stále vysoká a příliš ji neochladila ani pandemie koronaviru, takže určitý prostor pro podobné zdražování zde bezesporu byl.

82 tisíc za metr čtvereční

S průměrnou částkou 82 tisíc za m2 podlahové plochy se tento projekt dostal výrazně pod cenový průměr novostaveb realizovaných na území naší metropole. V žádném případě toho nebylo dosaženo s pomocí slabší kvality. Vše je vybudováno ve vysokém standardu. Ať už plastová okna s šestikomorovým profilem nebo mimořádně odolné protipožární vstupní dveře. Každá z bytových jednotek například také disponuje rekuperací vzduchu, což zajišťuje jednoduché a energeticky šetrné větrání. Ekorezidence, to je ekologické bydlení, navíc za rozumných finančních podmínek.

160 bytů s balkony a terasami

Označení rezidence přívlastkem „eko“ tedy rozhodně není samoúčelné. Nejenže jsou budovy energeticky úsporné (na štítku energetické náročnosti naleznete písmeno B), ale jsou rovněž postaveny v dokonalém souladu s okolní přírodou. Vlastnit kvalitní nemovitost obklopenou zelení, která je navíc šetrná k vaší peněžence? Kdo by o to nestál? A jak jsou budovy vysoké? Jeden dům je pětipodlažní, druhý má nadzemních pater sedm. Když nahlédnete do přiložené tabulky, zjistíte, že všech 160 bytů disponuje rozlehlými terasami nebo balkony a každý z majitelů získá v domě svoje podzemní parkovací stání.

Počet bytových jednotek 160
Dispozice 1+kk – 4+kk
Podlahová plocha 29 – 97,5 m2
Balkon nebo terasa ke každému bytu
Parkovací stání ke každému bytu

Klidné místo se všemi vymoženostmi velkoměsta

Kdo by dnes nechtěl bydlet trochu stranou každodenního městského ruchu a smět přitom využívat všech vymožeností, které velkoměsto nabízí? Ekorezidence Hodkovičky svým obyvatelům takový život umožní. Poklidná lokalita plná zeleně a hned „za rohem“ všechno, co činí život jednodušším a zajímavějším. Bezpočet obchodů, restaurací, úžasných historických památek, kulturních institucí a sportovních areálů. Rovněž prvotřídní zdravotní péče nebo takřka neomezené možnosti vzdělávání. To vše a ještě mnohem víc je svým obyvatelům Praha schopna poskytnout.

400 metrů k zastávce MHD

Nově vybudovaný obytný komplex sice neleží v nijak rušné lokalitě, odstřiženi od světa se v něm však rozhodně cítit nemusíte. Stačí se podívat, co všechno budete mít na dosah.

 • 400 m na zastávku autobusu (Černý kůň)
 • 450 m k tramvajové zastávce (Černý kůň)
 • 550 m k výjezdu do Modřanské ulice
 • 750 m daleko je Golfový klub Hodkovičky
 • 3 minuty autem k Jižní spojce
 • 8 minut na Smíchovské nádraží
 • Do 2 km jsou školy, školky i lékařské ordinace (1 km školka Na Lysinách, 1,5 km MŠ a ZŠ Jitřní)
 • 8 minut do obchodního centra Nový Smíchov
 • 1 km daleko je Lanové centrum Braník
 • 1,4 km TJ Orion
 • 1 km daleko najdete sportovní centrum Hamr (tenis, badminton)

Místo nedaleko Vltavy, na kterém obě budovy stojí, je jako stvořené k výletům do okolí. Vydat se můžete k Branickému rybníku nebo do nedalekého lesa. Za návštěvu stojí i trochu vzdálenější Branická štola a celá řada dalších přírodních lokalit.

Komfort za slušnou cenu

Pokud si chcete dopřát komfortní bydlení v energeticky šetrné novostavbě obklopené zelení, máte příležitost. Výstavba Ekorezidence Hodkovičky je už ve finále. Jen nezapomeňte, že jsou tamní byty nabízeny za velmi slušné ceny a půjdou proto jistě dobře na odbyt. Máte-li vážný zájem, neměli byste příliš otálet!

Nebo už jste si z pražských novostaveb vybrali nějakou jinou? Ano? A z jakého důvodu?