Loznice-intena.cz

Dřevo se řadí k nejstarším a nejoblíbenějším stavebním materiálům. Nábytek ze dřeva má své jedinečné kouzlo a není snad domácnosti, kde by z větší části nebyl nábytek tvořen ze dřeva, máme na mysli samozřejmě toho masivního. Ač se v poslední době hojně využívá také nábytek z laminátových desek, přece jen je masivní dřevo nenahraditelné. A pokud hovoříme o ložnici, pak představuje postel a masivní dřevo ideální spojení. Kvalitní postel, a nesmíme zapomenout ani na kvalitní matraci, vám tak zajistí plnohodnotný a zdravý spánek.

Vybíráte právě postel do ložnice? Pak byste neměli zapomenout na velice oblíbenou kategorii postelí s úložným prostorem. Postel je nejdůležitějším kusem nábytku v ložnici, nemusí ale sloužit jen na spaní, ale lze ji využít i mnohem účelněji. Správně vybraná postel z masivu s úložným prostorem vám pomůže vytvořit harmonickou ložnici, kde nebudou celkový dojem kazit neskladné věci. A nemusí být výhradně v domácnostech, kde trpí nedostatkem prostoru, je výborným řešením do každé ložnice.

Úložný prostor může být řešen několika způsoby. Buď jako integrovaný s čelně nebo bočně vyklápěcím roštem. Pokud dáváte přednost jednodušší verzi, pak můžete zvolit konstrukci s klasickými zásuvkami pod postel, které se vysunují a zasunují nejčastěji na PVC kolečkách.

Standardním rozměrem manželské postele je 180×200 cm a její spodní část je tím pádem nevyužita. Přitom zde můžete uskladnit spoustu věcí, jako kdybyste je dali do skříně, přičemž tento úložný prostor vám nezabírá žádné místo v ložnici navíc. Proto jsou postele s úložným prostorem praktické. Tento úložný prostor by však neměl sloužit jako denní odkladiště peřin, přikrývek ani polštářů. Ptáte se proč? I lůžkoviny totiž potřebují z hygienických důvodů dýchat, aby se v nich nehromadily alergeny, pachy a pot, vznikající následkem spaní. Lepší je tedy nechat peřiny i polštáře přímo na posteli, a využívat úložný prostor pod postelí na nějaké sezónní věci.

K dostání jsou nejen manželské postele s úložným prostorem, ale taktéž dětské či seniorské postele s úložným prostorem. V případě dětského pokoje se jedná opět o velice praktické řešení, protože zde můžete ukládat třeba hračky. U kategorie seniorských postelí s úložným prostorem nastává změna v provedení, kdy postel navíc disponuje vyšší výškou rámu.

Jestliže vám oslovily postele s úložným prostorem, doporučujeme vsadit na postele z masivu, protože masivní dřevo je zdravotně nezávadné, stálé a pevné. Širokou nabídku těchto kvalitních postelí nabízí e-shop Ložnice INTENA, kde můžete vybírat z mnoha designů a barvených provedení. Postele zde nabízené jsou bukové a dubové. Vybrat lze i levnější a cenově výhodnější postele s úložným prostorem, které jsou vyrobené ze smrku nebo borovice.

Příspěvek byl publikován v rubrice Vybavení domácnosti a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.