Detektory kovů a jejich výběr: Na co se zaměřit?

Detektory kovů jsou zařízení, která jsou sestrojena k tomu, aby méně či více citlivě a v menší či větší vzdálenosti dokázala odhalit přítomnost kovů a patřičně na to také upozornila svého uživatele. V současné době jsou tyto stroje používány jak profesionály, kteří tyto pomocníky potřebují v práci, tak i laiky, kteří se hledání kovů na nejrůznějších místech věnují ve svém volném čase jako hobby. Vzhledem k tomu, že se na trhu vyskytují různé detektory o různých vlastnostech a ceně, připravili jsme si pro vás návod, na co se při koupi takové vychytávky zaměřit.

Podle čeho vybírat detektory kovů?

Cena

Prvním faktorem, který logicky většinu lidí zajímá nejvíce, je to, na kolik taková sranda přijde. Cena detektorů kovů je velice individuální a vždy závisí na konkrétním modelu a na tom, jakými funkcemi je vybaven. V závislosti na těchto vlastnostech není problém sehnat detektor za 2 tisíce, ale také za 40 tisíc.

Druh detektoru

Pohybový detektor nebo nepohybový? Pokud to s hledáním myslíte vážně, vybírejte z pohybových zařízení. S těmi totiž budete moci dle libosti kroužit nad zemí a hledání tak bude efektivní a pohodlné. Bezpohybové detektory kovů se používají spíše jen pro lepší odhad.

Typ detektoru

Analogový nebo digitální? Prvně jmenovaný je levnější, hledače na přítomnost kovu upozorní pouze akusticky, ale jeho reakce jsou přesto velmi rychlé. Na digitálním detektoru visí cenovka s vyšší sumou, za což se vám ovšem dostane patřičného komfortu. Digitální detektory kovů veškeré informace o nalezeném předmětu „promítají“ na displej, což zejména zapálenější „hledači pokladů“ jistě ocení. Na druhou stranu, vyhodnocení signálu je na úkor těchto vymožeností pomalejší.

Citlivost

Vyplatí se vybírat z takových strojů, které jsou vybaveny nastavitelnou citlivostí. Tu si pak můžete libovolně nastavovat podle terénu, ve kterém zrovna hledáte.

Kde nakoupit?

Kromě druhu, typu či citlivosti existuje mnoho dalších parametrů, na základě kterých jsou detektory kovů různě ceněné. Pokud nejste v oboru zběhlí, doporučujeme se proto vždy poradit s prodávajícím, kterých na českém trhu funguje hned několik.

S klidem na srdci lze doporučit nejstarší a mezi „hledači pokladů“ populární web detektory.cz, který se na prodej nových i bazarových zařízení tohoto druhu specializuje již od roku 1993. V jeho sortimentu naleznete zboží všech předních výrobců včetně FISHER, TESORO, C. SCOPE či MINELAB pro profesionální i volnočasové využití.

Příspěvek byl publikován v rubrice Elektronika se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.