Dejte olivový olej jako elegantní dárek. Nahradí s klidem i láhev dobrého alkoholu

Chybí vám nápady na zajímavé dárky pro vaše blízké a přátele? Láhev vína nebo jiného alkoholu je tradicí, kterou je na čase změnit. Co takhle darovat kvalitní olivový olej ve výběrové kvalitě?

Léčivé účinky olivového oleje znali již staří Řekové

Olivovníky se využívají již od starověku. Jejich zdraví prospěšné olivy zpracovávali na olej již staří Řekové. Olivový olej má detoxikační účinek, pomáhá proti stárnutí, chrání organismus před civilizačními chorobami a umí léčit i některé kožní nemoci. Zároveň olivy přispívají k lepší chuti na jídlo a pomáhají při trávení. Víte, že toto ovoce patří ke nejvíce pěstovaným druhům na světě? Olivové háje najdeme především ve Středomoří – v Řecku i ve Španělsku. Pokud tedy koupíte olivy jako dárek, pak si můžete být jisti, že pocházejí právě z této oblasti.

Dárek, který chutná

V nabídce kamenných prodejen i internetových obchodů najdete také dárkové balení olivového oleje, které může být pěkný dárek pro muže. Je vhodný především pro toho, kdo ocení kvalitu těchto výrobků. Může to být třeba i nadšený kuchař, jenž je v kuchyni jako doma. Sady obsahují tři prémiové olivové oleje ve špičkové kvalitě, jež jsou uložené v luxusní kazetě. Jsou tedy vhodnou alternativou k láhvi dobrého pití. 

Olivový olej a balsamico

Olivový olej se vyznačuje výraznou chutí, kterou má rád každý gurmán. Vzhledem k léčivým účinkům by rozhodně neměl chybět v žádné kuchyni. Kvalitní španělský nebo řecký extra panenský olivový olej v bio kvalitě je také ideální dárek pro ženu, která dbá na zdravou výživu. Výborně se totiž hodí k dušenému masu i do těstovinového salátu se zeleninou. K oleji lze přidat třeba výběrové balsamico s vůní rozinek a karamelu. Díky této sadě bude možné v kuchyni připravit pokrmy s výbornou chutí. Lze ho použít také při tolik oblíbeném letním grilování.