Jak jste na tom se svou hmotností? Ketodieta vám ji pomůže udržet v normálních hodnotách

Hubnutí do plavek se stalo každoroční činností, do které se lidé pouštějí obvykle krátce po skončení vánočních svátků s příchodem nového roku. Někomu se podaří nastartovat proces hubnutí, jinému to jde ztuha, což mu pochopitelně na náladě nepřidá. Co takhle vyzkoušet keto dietu?

Co je to ketóza?

Mezi dietami získala v současné době největší oblibu ketodieta, která je založena na nízkém příjmu sacharidů. Pokud je dodržována podle přesných pravidel, dochází v organismu ke vzniku ketózy, která má za následek spalování tuků a vede k žádoucímu hubnutí.

Laicky lze tento metabolický stav vysvětlit tak, že za běžných podmínek sacharidy fungují v těle jako hlavní zdroj energie. Pokud se celá nespotřebuje, ukládá se v tukové tkáni a člověk může přibývat na hmotnosti. Když se ale přísun sacharidů omezí, organismus musí využívat jiný zdroj energie, kterou nachází v tucích. Ty se dále štěpí na glukózu a jako vedlejší produkt vznikají ketonové látky, jež utlumují pocit hladu, chrání svaly a omezují také chuť na sladké.

Proč je dobré držet keto dietu?

Jestliže nemáte čas se více věnovat sportování, a přesto chcete zhubnout, pak vás může zachránit právě proteinová dieta. Recenze na ketodietu jsou od spokojených uživatelů veskrze pozitivní. Její hlavní výhodou je to, že není třeba zvýšeného pohybu, stačí upravit jídelníček omezením příjmu sacharidů přesně podle rozpisu. Důležitý je zejména výpočet BMI, abyste věděli, na kolik kilogramů byste měli zhubnout, a toto si pohlídat. Stačí, když se pak budete se svou hmotností pohybovat v rozmezí normálních hodnot. Rozhodně nehubněte více, než by bylo pro vaše tělo zdravé.

Příjemné je na keto dietě i to, že se jedná o poměrně pestrou stravu s dostatečným množstvím zeleniny, vlákniny i bílkovin. Jídla je možné chutně připravit tak, aby se vám na ně sbíhaly chutě.