Dárky pro milovníky kávy

Chcete obdarovat svého dobrého přítele a zatím stále nevíte čím? Výborným řešením je darovat mu kávu. Tedy pokud je jejím vyznavačem. Dárek, díky němuž si váš blízký vychutná precizní kávu, určitě potěší každého milovníka tohoto nápoje. A nejen ho. Káva je praktický dárek téměř pro kohokoliv, ať už k narozeninám, Vánocům nebo i jen jako poděkování.

Káva, káva a podobné dobroty

Kávičku si můžete užít v mnoha variantách. Na trhu je široký sortiment kávy mleté, rozpustné, zrnkové… Výběr je jen na vás. Kvalitní pražená zrnková káva bývá pro milovníky kávy asi tou nejlepší variantou a tudíž nejvhodnější k darování. Někteří však mohou dát raději přednost i mleté kávě. Třeba z důvodu větší náročnosti přípravy nápoje ze zrnkové kávy. Něžná pohlaví a sváteční kafaři zase dávají přednost rozpustné kávě. Kávu bychom tedy měli vybírat nejen podle chuťových preferencí, ale i podle osobnosti a úrovně vyznavače káv.

A že je káva oblíbeným dárkovým předmětem, napovídá i fakt, že ji můžeme pořídit v nepřeberném množství elegantních plechovek, dóz či dárkových baleních. Je třeba si totiž dát záležet i na vzhledu předávaného dárečku.

K oblíbenému nápoji můžete ještě darovat třeba sušenky nebo horkou čokoládu či dárkový balíček doplnit sypaným čajem či čajovými pyramidkami. Pak už zbývá jen dokonalé provedení a spokojenost obdarovaného máte v kapse.

Způsob přípravy

A pokud je řeč o kávě, rozhodně nesmíme opomenout důležitost přístroje, s jehož pomocí je nápoj připravován. Vedle rychlovarných konvic a moka kávovarů jsou již v mnoha domácnostech k vidění další pomocníci – kávovary, díky kterým budete mít vždy jistotu, že máte výbornou kávu po ruce, pro sebe i pro návštěvu. Darovaný typ kávy byste tedy měli vybírat podle pomocníka, díky němuž dotyčný kávě nejčastěji holduje.

Věrní pomocníci pro kávové mistry

Každopádně odborníkům na přípravu kávy udělají radost také další věci, anebo potřeby pro baristy jako například odklepávač na kávu, konvička na kávu či mléko, pěchovadlo kávy, vakuová dóza na kávu, baristické pero na latte, zdobítko na capuccino, barový mixer apod.

Káva je již po staletí součástí pitného režimu téměř každého z nás. Proč tedy neudělat radost sobě i druhým právě kávou. Káva je požitek i potěšení, a takový má být každý dárek.