Dámské plavky – jejich sezóna nekončí. Jak vybírat podle postavy

Na dámské plavky není nikdy pozdě. I když letní koupání končí, začíná sezóna plaveckých bazénů, wellness center a snad i zimních dovolených u moře. Druhů a střihů plavek existuje opravdu mnoho. Které budou slušet kyprým ženám a které třeba chlapeckým postavám?

Bikiny sednou všem. Stačí dobře vybrat

Nejoblíbenějším druhem plavek jsou bezesporu bikiny. Od konce čtyřicátých let, kdy jako novinka uchvátily svět, vznikly desítky jejich variací. Po bikinách sahají především ženy s dokonalými křivkami, což neznamená, že ty ostatní si je nemohou dovolit.

Kdo potřebuje zamaskovat širší boky, zamiluje si plavky s vysokým pasem. Tento styl, který připomíná hluboké retro a časy našich babiček, se vrátil do módy a sluší jak štíhlým, tak baculatějším ženám. Výhodou vysokých kalhotek je to, že přes jejich okraj nevytékají faldíky, a dokonce špíčky i trochu stahují. Také zamaskují případné jizvy na pupíku. Ale zpět k bikinám.

Klasické bikiny mají kalhotky ze dvou trojúhelníčků, které se na bocích často zavazují do mašliček. Tento typ krásně sluší ženám s plochým bříškem. Také pomáhá zvýraznit boky, což ocení chlapecké postavy, které mají příliš rovné tělo bez ženských křivek.

Milované trojúhelníčky? Co když nám nepadnou?

Typické jsou i podprsenky ve střihu trojúhelníčků. Sice oblíbený model, ale nesedí všem. Zapomenout by na něj měly ženy s bujným poprsím a širokými rameny. Ženy s plochým hrudníkem si ho sice můžou dovolit, ale pro zvýraznění jejich hrudníku se doporučuje sáhnout po jiném střihu.

Například po podprsence typu bandeau, což jsou bikiny tvořené ze širokého pruhu. Tento střih pomůže zamaskovat malá prsa a opticky je zvětší, obzvláště pokud je doplněn o rafinované řasení a výrazné barvy a vzory.

Dámy s velkými prsy budou potřebovat úplně jinou oporu, které zajišťují balconette bikiny. Tvoří je klasická vystužená podprsenka s kosticemi nebo bez. Pevná konstrukce se širokými ramínky zajistí ňadrům oporu, krásně je vytvaruje a zároveň uleví zádům a ramenům.

Nedocenitelné jednodílné plavky

Jednodílné plavky milují ženy, které se stydí z jakéhokoliv důvodu za své tělo, nebo je jim zkrátka nepříjemné se vystavovat. Jednodílné plavky ovšem vypadají natolik ohromně, že po nich sahají i ženy s perfektními křivkami. i když nemusejí nic skrývat.

Jednodílné plavky můžou mít vyznačený dekolt, který má všitý pruh pod ňadry. Některé varianty mají dokonce vyztužené košíčky pro lepší oporu velkých prsou. Pokud je horní a dolní část jinak barevně odlišená, skvěle si opticky pohrají s postavou. Černý spodní díl zeštíhlí břicho a zvýrazní poprsí. A naopak pokud je oproti podprsence barevnější, pomůže to odvést pozornost od příliš bujného hrudníku.

Nestárnoucím hitem jsou červené jednodílné plavky, které proslavil hlavně seriál Pobřežní hlídka. Historie jednodílných plavek je ale samozřejmě mnohem delší. Své fanynky si udržují i retro proužky a puntíky.

Jednodílné plavky si umí pohrát nejen se vzory, ale také se střihem. Mohou mít více vykrojené kalhotky, čímž se opticky zmenší zadeček a prodlouží nohy. Nebo můžou být vykrojené na zádech a působit až smyslně.

Tankini a trikiny – jednoduché, ale sexy

Nebyli by to módní návrháři, aby nepřišli s rafinovanými kombinacemi jednodílných a dvoudílných plavek. Tím potěšili mnoho žen, které chtějí z jakéhokoliv důvodu schovat bříško, ale zároveň mít možnost si ho opálit.

To umožňují tankini, které jsou složené ze samostatných kalhotek a podprsenky s prodlouženým topem. Ten sahá až ke spodnímu dílu, a vytváří dojem jednodílných plavek. Kdykoliv se dá ovšem zvednout a dovolit sluníčku přístup na střed těla.

Ještě důmyslněji působí trikiny. Jde o jednodílné plavky, které mají vyříznuté boky. Horní a spodní díl je tedy spojený širokým, nebo úplně tenkým pruhem látky. To nám umožňuje schovat nedokonalosti kolem pupíku. Trikiny působí velmi sexy dojmem. Nutno ovšem dodat, že sluší spíše souměrným křivkám.

Jaké plavky preferujete vy? Naučily jste se už sladit jejich výběr se svou postavou?