S podzimem přichází i očista šatníku. Co si v něm ponechat a co nekompromisně vyhodit?

Po horkém létě je načase udělat prostor pro nové podzimní kousky ve svém šatníku. Tílka, sukně nebo crop topy můžeme schovat někde hluboko ve skříních, dopředu se naopak dostanou nestárnoucí svetry Pinko, Armani bunda nebo šála Michael Kors. Právě tyto značkové kousky zůstanou v popředí šatníku, a právě tyto kousky nevyhazujte. Modely známých a kvalitních značek patří mezi nestárnoucí a jsou v módě prakticky neustále. O jiných kouscích se to však říct nedá. 

V šatníku kromě nestylových kousků neponechávejte ještě roztrhané nebo potrhané a jinak zničené kousky. Nosit je se vší pravděpodobností už nebudete a na jejich spravování asi nemáte příliš mnoho času. 

V šatníku neponechávejte ani sražené oblečení

Při podzimní očistce šatníku nezapomeňte ze svého šatníku odstranit také veškeré sražené oblečení. Mnozí lidé se domnívají, že se sražené oblečení zase vrátí do své původní velikosti, ale tak tomu bohužel není. Sražené oblečení je nekompromisně zničené a je třeba se s ním rozloučit, i když možná bylo opravdu milované. 

Žádné nepohodlné oblečení

V každém šatníku se najde oblečení, které nelze označit za zrovna pohodlné. Táhne, škrtí, kouše nebo je s ním jiný problém. U takových kousků se ví, že je nosit rozhodně nebudete, proto proč by měly zabírat místo v šatníku? Na místo těchto modelů si pořiďte něco nového a stylového, třeba kousky od značky Diesel. 

Nestylové kousky musí pryč

Jak již bylo zmíněno úvodem, ze svého šatníku byste měli odstranit především nestylové kousky. Jenže jaké kousky se konkrétně myslí? Co je nyní už dávno out? Mluvíme konkrétně o úzkých minišatech, dále pak o barevném denimu nebo o bundách nad pás. Konkrétně u bund nad pás si můžete říct, že trend crop topů je stále in, ale u bund se krátkým velikostem vyvarujte. Bundy mají zahřát, to je jediný jejich úkol, který v krátkém provedení opravdu neplní.