Co je to vizitka a vyplatí se ještě v současné internetové době?

Vizitkou můžeme nazvat jednoduchý informační prostředek, který slouží k obchodní propagaci. Obvykle se jedná o text na malé kartičce, kde jsou uvedeny nejdůležitější informace pro případnou komunikaci, tedy jméno, adresa, číslo telefonu i emailová adresa nebo webové stránky. Na místě je si položit otázku, jestli i v současné době má vizitka stále svou důležitost.

Historie vizitek

Už v minulosti se vizitky mezi obchodními partnery používaly. Disponovaly jimy i šlechtické kruhy, kde šlechtici si na kartičky vypisovali celá svá jména včetně kompletního uvedení všech titulů a přídomků. Postupně tyto kartičky začali používat i podnikatelé, průmyslníci, aby takto propagovali svoji firmu. A stejnou funkci má vizitka i v současné době a zdá se, že ještě nějakou dobu tuto funkci bude plnit. Neexistuje nic lepšího, co by ji totiž mohlo nahradit.

Osobní a obchodní vizitky

Existují dva druhy vizitek, soukromé a firemní. Jak samo jejich označení napovídá, uplatňují se buď v osobním životě, nebo obchodní sféře. Mnohdy se jedná o velmi zajímavá grafická díla, a proto není divu, že se sběrem vizitek zabývají mnozí sběratelé. Jejich sbírky jsou součástí mnoha muzeí.

Jak na tisk vizitek?

Nechat si vyrobit svoji vlastní vizitku není v současné době nic složitého. Většinou je nutné si připravit soubory pro tisk, a to dle vybrané šablony, která může být v PSD nebo PDF.  Některé vizitky se tisknou i na ozdobném papíře, který podtrhuje jejich význam už samotným vzhledem. Zajímavou nabídku má i tiskárna JustPrint. Ta má ve své činnosti také tisk letáků www.justprint.cz. Zájemce si může vybírat z různých povrchových úprav, potisků, formátů a typu papíru a nechat si vytvořit vizitku přesně podle svých představ. Je to velice důležité, protože vizitka slouží jako propagační nástroj a měla by svého nositele reprezentovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Podnikání se štítky a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.