Ceny zlata prudce rostou

Schováváte doma nějaké mince a jiné kousky zlata? Třeba právě nyní uvažujete, jak zjistit momentální cenu zlata, abyste cenný kov proměnili na peníze a udělali radost sobě či vašim blízkým. Dobrou zprávou je, že výkup zlata se aktuálně pojí s nejvyšší cenou za posledních sedm let. 

Dobrý přehled o cenách zlata

Už od začátku letošního roku se projevuje rostoucí cena u zlata. Mnoho investorů se díky tomuto faktu uchyluje k nákupům zlatých mincí a slitků, aby investovali své nashromážděné finanční prostředky. Také se chcete patřičně motivovat? Aktuální ceny můžete sledovat na internetu, kde vám bude dopřán rychlý přehled o současné situaci. Nakupovat budete v korunách, ale grafy ukazují americké dolary, popř. jiné měny. Slovensko prochází podobnými zkušenostmi, ale k jejich výhodám patří placení euro měnou, tudíž se do obchodů se zlatem nepromítá kurz české koruny vůči euru. Ražby se slovenskou tematikou se řadí k významným investičním potenciálům, protože existuje jen málo slovenských sběratelů, čímž jsou emisní náklady nízké. Půjde o žádanější zboží. Dopřát si lze slovenské medaile stříbrné, zlaté, se jmény i oběhové kousky. 

Mimořádné příležitosti k ocenění mincí

Komoditní trhy slouží k obchodování, přičemž se odtud odvíjí cena zlata. Někdo si potrpí na sbírání starých mincí, medailí a uzančních zlatých slitků. Dochází však i k momentům, kdy jde do prodeje kompletní numismatická sbírka. Staré kousky však mohou mít vyšší cenu v porovnání se současnými, které se vydávají ve větším množství. Ocenění mincí vám odhalí sběratelskou hodnotu i nenápadně vypadajících druhů. V Pražské mincovně můžete využít příležitosti si nechat ohodnotit své mince numismatickými experty. Dojde k odbornému posouzení a bezplatnému ocenění. Poradíte se s předními světovými znalci české a rakouské numismatiky, a to 3. dubna od desíti do 15 hodin.