Chystáte se na svatbu? Nechoďte s prázdnou!

S přicházejícím jarem pomalu, ale jistě nastává také svatební sezona. I když možná zrovna vy žádnou veselku neplánujete, je dost možné, že se u vás ve schránce pozvánka na tuto výjimečnou událost přece jen objeví. A jakožto vážený svatební host nejen, že musíte přijít, ale nepsaná etiketa navíc praví, že přinést s sebou musíte také svatební dar.

Vsaďte na originalitu

Vybrat ten pravý dárek však bývá pořádně obtížné, a to se netýká jen těch svatebních. Obecně platí, že dárky pro muže se volí hůř než pro ženy, tady navíc vše musíme skloubit tak, aby z něj měli potěšení oba. Aby je zaujal a zároveň se vešel také do vašeho finančního rozpočtu. Můžete to sice vyřešit klasicky a sáhnout po osvědčené obálce s bankovkou přiměřené hodiny nebo vybrat zaručeně praktické kousek do domácnosti. Avšak, největší radost udělají originální dárky, které nezapadnou mezi ostatní, a na které novomanželé hned tak nezapomenou. Může se jednat o cokoli, co nevěstu a ženicha vyvede z míry a příjemně překvapí.

Ukažte smysl pro humor

Sáhnout můžete také po vtipných dárcích, obzvlášť když víte, že smysl pro humor snoubencům rozhodně nechybí. I přesto však volte opatrně, ať se jich nedotknete a nezpůsobíte nepříjemné faux pas. Chybu ale určitě neuděláte se zábavnou společenskou hrou nebo tričkem s vtipným potiskem, pobaví i inteligentní plastelína, která se v poslední době stala doslova hitem. Vybírat můžete také kousky, které zahrají na citlivou strunu a potěší všechny romantické duše. Takovými jsou bezpochyby krásné létající lampiony štěstí v různých barvách a nevšedních tvarech, které do našich končin dorazily teprve nedávno. Avšak v Asii , kde je lidé vypouští při různých slavnostech a speciálních příležitostech, jsou známé již dva tisíce let. Na něj mohou svatebčané napsat své tajné přání, pustit ho k nebesům a ta jim ho údajně pomohou vyplnit. Navíc jeho kouzelná moc je prý tak velká, že odnáší i všechno neštěstí a zlé duchy.

Vybírejte srdcem

Ke svatebnímu darunezapomeňte přiložit také papírové přání v obálce, kde nebude chybět pár milých slov. Ať už vyberete jakýkoli dárek, ze všeho nejdůležitější je, aby byl od srdce a ukazoval, jakou jste si s jeho výběrem dali práci – pak nemůžete šlápnout vedle.