Cestovní pojištění – krok ke klidnější dovolené

Nepříjemností, které nás za hranicemi mohou nemile překvapit, je celá řada. Jejich následky však budou mnohem přijatelnější, budeme-li řádně pojištěni. Výhodou dnešní doby jsou online služby, jejichž prostřednictvím si cestovní pojištění sjednáte během pár minut, a to klidně ve vlaku, nebo na letišti. Můžete pojistit nejen sami sebe, ale případně celou rodinu, skupinu přátel či vašeho čtyřnohého mazlíčka.

Z finančního hlediska je například cestovní pojištění do zahraničí velmi výhodným krokem. Náklady spojené s nutností zdravotní péče, opravou auta, nebo krádežemi jsou totiž mnohonásobně vyšší. S ohledem na účel, délku a způsob cestování existuje několik variant pojištění, jež vám zajistí klidnější pobyt mimo vlast. A pokud se přece jen dostanete do potíží, útěchou i pomocníkem vám bude nonstop asistenční služba připravena pomoci za všech okolností.

Pojistěte si své zdraví, majetek i psa

Nejvyšší lidskou hodnotou je zdraví, pojištění léčebných výloh tak logicky tvoří nejvyšší podíl požadovaných služeb pokrývajících výlohy spojené s úrazem, akutním onemocněním a potřebnými lékařskými ošetřeními. Z pojistky jsou hrazeny hospitalizace, farmaka, zásah záchranných složek i případný převoz zpět do republiky. Pokud zvolíte službu excelent pojištění, nejste v rámci léčebných výloh omezeni žádným finančním limitem. Samostatnou kategorii pak představuje úrazové pojištění uplatňující se u úrazů s trvalými následky.

Kromě pojištění souvisejícího se zdravím klienta lze zažádat též o pojištění vašich zavazadel. Sehrává důležitou úlohu nejen při krádežích samotného zavazadla či jeho obsahu, ale také při ztrátě a odcizení osobních dokladů. Pakliže si sjednáte pojištění vztahující se k cestování letadlem, máte nárok být odškodněni za několikahodinové zpoždění letu či jeho úplné zrušení, a dokonce též za pozdní výdej zavazadel po příletu do cíle!

Připojištění – dovolená bez starostí

Pojištění jako takové však nepokryje všechna potenciální rizika. Pro tyto případy lze vyjednat jednotlivé typy připojištění. Nejčastěji se vyřizuje tato služba na rizikové sporty, neboť komplikace a náklady s nimi spojené nejsou předmětem běžného pojištění. Rovněž pojištění výloh souvisejících s projevy chronických nemocí či hospitalizace rodičů společně s nemocným dítětem spadá pod možnosti připojištění. Potíže v zahraničí mohou postihnout nejen vás, ale také zvířecího kamaráda, ale ani v tomto případě nemusíte hradit veterinární úkony a potřebné léky. Pokud se v čase vaší nepřítomnosti obáváte o bezpečnost svého domova, odjeďte v klidu s připojištěním, jež vám garantuje dovolenou bez zbytečných starostí. V souvislosti s touto službou navíc pak nelze opomenout ochranu před všelijakými storno poplatky týkajícími se zahraniční cesty. Ať už se jedná o nutnost zrušení dovolené, nebo její předčasné ukončení, odpadnou vám starosti s finanční ztrátou.

Na mimořádné situace, s nimiž můžete být v zahraničí konfrontovaní, se lze velmi dobře připravit právě zajištěním adekvátního typu pojištění. Trávíte-li na cestách většinu času, pak se vyplatí varianta celoročního pojištění. Odpadnou vám tak trable s pravidelným vyřizováním pojistky a navíc ušetříte peníze.

Jednoduše, rychle a levně!

Spolu s rychlou online objednávkou pojištění skrze webové stránky či aplikaci Messenger získáte řadu tipů a rad ohledně cestování, hlášení pojistných událostí a informací o slevách a soutěžích, s nimiž bude cestování ještě o něco příjemnější. Potvrzení o sjednání jednorázového cestovního pojištění si dokonce lze stáhnout do mobilu a vyhnout se tak nadbytečným úkonům s tiskem a vypisováním asistenčních kartiček. Cenu za pojištění si můžete spočítat na příslušných portálech, její výše se odvíjí od typu pojištění, délky dovolené a rovněž od cílové destinace. Tak šťastnou cestu bez nehod!