Bezpečné pracoviště

Bezpečnost práce je pro zaměstnavatele jednou z nejdůležitějších věcí. Týká se to nejen manuálních prací, ale i prací u počítačů a kancelářských profesí. Zaměstnavatel by se měl snažit snížit rizika možného úrazu i s ohledem na možné náklady léčení či újmě na vlastním majetku. Důležitá je tedy prevence, kam patří ochranné prvky pro parkování, alkoholtestery, drogové testy, dopravní vypouklá zrcadla, bezpečnostní značení či ochrana zdí. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na první pomoc, lékárničky a zdravotnické potřeby, které musí být součástí každého pracoviště.

Alkohol testery a kalibrace

Ať již jste zaměstnavatel nebo např. jezdíte jako profesionální řidič, nikdy byste neměli před jízdou pít alkohol nebo mít ještě zbytkový alkohol v krvi. Jednoduchou prevencí jsou alkohol testery, které zjistí orientační současnou hladinu alkoholu v krvi. Další skvělou pomůckou jsou kalibrátory, které dokáží nasimulovat alkohol v dechu, a jednoduše tak provedete kalibraci detektoru dechu.

Ochranné prvky a zábrany

Vedle toho můžete pro své zaměstnance pořídit i bezpečnostní prvky pro parkoviště ve firmě. Můžete tak chránit majetek nejen svůj, ale i zaměstnanců. Patří sem ochranné prvky na rohy, aby automobil nepřijel moc blízko ke stěně a nepoškodil se při otevírání dveří. Dále jsou v nabídce roztažitelné zábrany, plastové řetězy, ochranné pruhy na dveře či různé kužely na zem. Důležité jsou také značení, ať již ve spreji nebo různá magnetická označení pro zákaz vstupu, nebezpečí požáru či umístění lékárničky.

Ochrana zdí

Pro bezpečnost práce v kanceláři je vhodné instalovat ochranu zdí. Jedná se o plastové nebo elastické pásy, které se připevní na stěnu kanceláří, a ochrání tak před poškrábáním, oděrkami nebo před obarvením. Tyto pásy mohou být v různých barvách a provedeních, takže si každý vybere tu, která přesně pasuje do konceptu kanceláře.