Moderní pomocníci do kuchyně

Co by asi řekly naše babičky na moderní vymoženosti, které dnes nalezneme v typické kuchyni 21. století? Vývoj jde stále dopředu a výrobci kuchyňské elektroniky a vybavení se předhání v tom, kdo přijde s lepší vychytávkou. Požadavkem na novinky je hlavně úspora času při vaření a usnadnění práce drahým hospodyňkám. A těm se vaří stále lépe a lépe. Podívejte se sami, jací moderní pomocníci by v kuchyni, kde se dobře a často vaří, neměli chybět. Třeba přijdete na nějaký, který po přečtení článku budete nutně potřebovat!

Čerstvé pečivo přímo z “pícky”

Také milujete, když se po ránu můžete zakousnout do křupavé kůrčičky chleba a ještě teplé těsto vám zahřeje žaludek? Komu se ale chce brzo ráno utíkat pro tento požitek do obchodu? Ekonomičtějším, pohodlnějším a jistě i chutnějším řešením je pořídit si takovou malou domácí pekárnu na chleba k sobě do kuchyně. Rázem se z vás může stát šikovný pekař. Zvolíte si typ mouky a další ingredience – například slunečnicová semínka – a můžete si upéci chléb sobě na míru. Máte i stoprocentní záruku toho, že víte, z čeho je váš bochníček udělán. Pro méně kreativní kuchtíky existují ke koupi předpřipravené směsi do domácích pekáren.

Indukce pro neopatrné

Ať už jste magnet na úrazy, nebo vám doma pobíhá malé dítě, více než plynový sporák oceníte indukční vařič. Je stoprocentně bezpečný a nezahřeje nic víc, než váš hrnec či pánev a pokrm v něm. Bezesporu se jedná o přelomový vynález, který si už několik let zamilovávají domácnosti po celém světě. Studentské kuchyňky s omezeným prostorem ocení jednoplotýnkový, do pořádné domácnosti shánějte dvě a více plotýnek. Navíc jsou ideální na cestování, pokud zrovna pendlujete mezi domovem a chalupou. Nenáročná údržba je dalším z mnoha plusů.

Kuchyňský robot

Sekání, šlehání, řezání, odšťavňování, hnětání; kuchyňský robot dneška by měl být něco jako několik kuchařů v jednom. Pořiďte si borce s pořádným příkonem a objemem nádobky a uvidíte, o kolik se váš život zjednodušší. Příjemným bonusem je fakt, že se výrobci tasí se stále zajímavějšími designy, proto lehce najdete i ten, který potěší oko estéta.

Titány moderní kuchyně jsme si již představili. Za zmínku však také stojí například gadgety pro fajnšmekry: stroj na nudle, vypeckovávače, ultra módní smoothie makery nebo kuchyňské grily.