Akné? S Biodermou se ho zbavíte snadno!

Trápí vás pupínky, kterých se nemůžete zbavit již od dob svého mládí? Nejste sami. Akné patří mezi nejčastější kožní onemocnění a postihuje 4 z 10 dospělých. Přítomnost černých teček a červených „boláků“ je nepříjemná a může pošramotit sebevědomí. Co byste měli udělat pro to, abyste se jich zbavili jednou pro vždy?

Co je to akné?

Akné je zánětlivé onemocnění mazové žlázy s chloupkem. Maz je pro kůži velmi důležitý, ale v případě nadprodukce se žláza zanítí a vznikají pupínky. 

Častou chybou mnoha rodičů je, že onemocnění považují za normální projev puberty a odsouvají návštěvu dermatologa. Odsunutí léčby akné ji přitom může zkomplikovat a výrazně prodloužit. 

Proto si pamatujte, že jakýkoliv projev akné souvisí s nesprávným fungováním mazových žláz a měli byste se tím zabývat. Ideální je s léčbou začít ve chvíli, kdy se na pokožce začnou objevovat bílé a černé tečky (zavřené a otevřené komedony).

léčby akné

Nejkritičtější je T-zóna

Pupínky se nejčastěji objevují v tzv. T-zóně – v oblasti obličeje na čele, nose a bradě. Právě tato místa jsou protkána mazovými žlázami a nejvíce se lesknou. Ženy o tom vědí své, protože zde mívají problém s nanášením make-upu.

Co vám při léčbě akné (ne)pomůže?

Akné se zbavíte tak, že redukujete produkci kožního mazu, urychlíte regeneraci buněk a eliminujete bakteriální infekce a zánět. Jak toho docílit? S vhodně zvolenou dermatokosmetikou snadno – stane se vašim nejlepším přítelem v boji proti akné.

Velkou chybou je používání přípravků, které jsou vůči pokožce agresivní a vysušují ji. Sice ji odmastí, ale současně zapříčiní zvýšenou produkci mazu (pokožka tím reaguje na vysušení).

Pamatujte, že základním kamenem péče o pleť se sklony k akné, je důkladné čištění, a to minimálně dvakrát denně. Perfektním pomocníkem je micelární voda Sébium H2O od Biodermy – pokožku perfektně vyčistí a připraví ji na aplikaci krému. Jednou měsíčně pak absolvujte kvalitní peeling.

micelární voda Sébium H2O

S akné na krku či zádech vám pomůže čistící gel Sébium Moussant, který má zároveň funkci sprchového gelu.

Mnoha ženám způsobují viditelné pupínky ztrátu sebedůvěry a snížené sebevědomí. Proto hledají způsob, jak akné překrýt a často volí make-up s nevhodným složením. Chcete-li nedokonalosti zakrýt tak, aby se neucpaly póry a stav pleti se nezhoršil, použijte lehčí krycí kosmetiku, která obsahuje účinné látky pro léčbu akné. Například Sébium Global Cover.

Sébium Global Cover

Zároveň počítejte s tím, že léčba akné pomocí produktů s obsahem retioidů, kyseliny azaleové a benzoylperoxidu probíhá nejefektivněji, když jsou přípravky nanášeny na perfektně vyčištěnou a suchou pokožku. Výsledky se však mohou projevit až za několik dlouhých týdnů a vy můžete trpět pocitem suchosti a zvýšenou dráždivostí. S tím vám pomůže hydratační krém Sébium Hydra.