5 důvodů, proč si pořídit raději kočku než psa

Kočky jsou roztomilé, chlupaté a velmi přítulné. Uvažujete i vy o pořízení tohoto čtyřnohého miláčka? Dáme vám 5 důvodů, proč jsou kočky úžasné a lepší než psi!

1. Většinu dne o ní nevíte

Jak každý majitel kočky jistě potvrdí, kočka většinu dne proleží či prospí. A je jedno, jestli ve zbrusu novém pelíšku pro kočky, v čistě vypraném prádle nebo ve skříni. Základem je, že o ní v podstatě skoro celý den nevíte, kromě chvilek, kdy se přijde pomazlit nebo se dožadovat naplnění misky.

2. Je nenáročná

Zatímco pes si neustále nárokuje vaši pozornost, kočka je nejradši, když jí ponecháte prostor pro dostatek odpočinku. Avšak pokud vytáhnete hračky pro kočky – jezdící myšky, peříčka na udici nebo laserové ukazovátko, rázem se z ní stane neohrožený lovec a velmi vtipný společník. Kočka potřebuje ke svému životu pouze pelíšek, kvalitní krmivo pro kočky, něco na zabavení, záchod a hodně lásky.

3. Má osobnost

Kočka vás nikdy neposlechne na slovo. Strop její výchovy je ten, že zakázané věci nikdy neudělá před vámi. Ne nadarmo se říká, že pořízením kočky ze sebe dobrovolně uděláte kočičího otroka. Odměnou vám však bude klubko plné lásky a porozumění.

4. Žádné venčení

Asi největší výhodou kočky je její samostatnost a čistota. Stačí jí dostatečně velký záchod a s vykonáním potřeby vás nebude obtěžovat. Vy tak v klidu můžete odejít na celý den a nemusíte se bát, že po příchodu domů na vás bude čekat nepříjemné překvapení. Kočka si možná ani nevšimne, že jste odešli.

5. Už nikdy nebudete sami

Ačkoliv jsou kočky většinou individualistky, věřte tomu, že pokud se budete dívat na televizi, číst si večer knihu nebo se věnovat jiným činnostem, kočka vás přijde oblažit svou přítomností. Také pokud vaše postel zela prázdnotou, odteď budete usínat s vrnícím chlupatým uzlíčkem.