3 zajímavosti, které byste měli o vašem autoklíči vědět

Jsou pro vás autoklíče samozřejmou a jasnou věcí? Prostě je využíváte každý den k tomu, abyste se dostali do práce nebo na nákup a nepřemýšlíte nad tím, že jsou to jedni z vašich nejvíce využívaných předmětů. Nikdy vás ani ve snu nenapadlo, že by mohly být autoklíče zajímavé? Pak vám dnes představíme hned tři zajímavosti, které jste o autoklíčích možná nevěděli.

Ztráta autoklíče. Co teď?

Zajímalo vás vždycky, jak bude probíhat výroba klíčů, když jste ty své někde ztratili a máte doma už pouze jedny náhradní? V první řadě byste měli zajistit vozidlo, aby vám jej nikdo neukradl. Poté můžete vyhledat autoservis nebo specializované firmy, které se výrobou autoklíčů zabývají. Budete potřebovat VIN kód auta, aby mohl být klíč vyroben a samozřejmě technický průkaz, aby mohlo být ověřeno, že jste majitelem vozidla. Vezměte s sebou také náhradní klíče od auta, aby dle nich mohl být vyroben duplikát. Vyrobený klíč se spáruje s vozidlem, proběhne kontrola a můžete jet vstříc dalším dobrodružstvím. Nové autoklíče by vám měl autoservis vyhotovit do pár hodin od objednávky, jelikož se nejedná o nijak zvlášť časově náročný úkol. Nové autoklíče si můžete nechat vyrobit rovnou s imobilizérem a dálkovým ovládáním. Imobilizér poslouží jako větší ochrana vašeho vozu před jeho krádeží.

Moderní funkce autoklíče

Že umí váš autoklíč odemykat, zamykat a startovat automobil, to pro nikoho není žádná novinka. Dnešní autoklíče však mohou mít podobu supermoderních pomocníků, kteří v sobě mají takové funkce jako dálkové ovládání centrálního zamykání, dojezd oken či otevření zavazadlového prostoru, které však stále patří mezi ty základní funkce, setkat se ale také můžete s ukazatelem hodin, vzdáleností, kterou jste najeli při poslední jízdě, ovládání topení auta nebo asistentem parkování.

Co s imobilizérem, když je baterie vybitá?

Pokud dojde k tomu, že se baterie v autoklíči vybije, nemusíte mít strach, že by se nějak vyrušila schopnost imobilizéru chránit vaše auto. Díky tomu, že je imobilizér řízen prostřednictvím pasivního transpondéru, nijak se jeho funkce nezmění. Baterie je nutná k přerušení signálu zabezpečení auta, což značí znemožnění odemykání a zamykání auta. V tomto případě se budete muset spolehnout na ruční odemykání auta.