Vybíráme kočárek pro miminko

Bříško vám již pěkně roste a pomalu přichází čas, kdy budete kupovat kočárek pro svoje miminko. Ještě štěstí, že dnešní medicína je již na takové úrovni, že díky ultrazvuku dopředu víte, v jakém počtu můžete očekávat přírůstek do rodiny. A podle toho se zařídíte i při výběru dětského kočárku. Pro dvojčata to totiž nebude.

Trojkombinace je tou správnou volbou

Kočárek rozhodně není finančně nezanedbatelná položka dětské výbavičky. Na webových stránkách určených pro nastávající maminky jste jako doma a diskuse o tom, co všechno byste měli mít nakoupené, znáte snad už zpaměti. Přesto stále váháte, jestli pořídíte kombinovaný kočárek 2 v 1, nebo 3 v 1. Kočárky trojkombinace – autosedačka obsahují hlubokou a sportovní variantu společně s autosedačkou. Vzhledem k tomu, že předpokládáte časté jízdy rodinným automobilem, předpokládáte, že autosedačku využijete už cestou z porodnice. Výhodou trojkombinace je, že autosedačku pohodlně připevníte k podvozku kočárku pomocí adaptérů a miminko nemusíte nosit v sedačce v ruce.

Malá, nebo velká kola

Moderní těhotenská móda je natolik rozmanitá, že si vybrat může opravdu každý, a to v různých cenových variantách. Kočárky trojkombinace musejí splňovat všechny parametry tak, aby vám kočárek sloužil do nejdéle. Zvláště důležité je ujasnit si, jak by měla vypadat sportovní varianta kočárku, která se bude používat nejdéle, protože z kojence dítě velmi rychle vyroste. Pokud se budete pohybovat častěji po nerovném terénu, určitě by měl mít váš kočárek robustnější a pevnější konstrukci s velkými nafukovacími koly. Naopak pro ty z vás, kdo více času strávíte ve městě cestováním hromadnou dopravou, bude vhodnější volba lehký kočárek s menšími koly, která se dají snadno natáčet. Pro sportovně založené maminky, které se ani na rodičovské dovolené nechtějí vzdát bruslení na in-linech, se hodí kočárky se 3 koly, které lépe zvládají nerovnosti terénu a jsou lehčí.

Vybírat dětský kočárek je opravdu z čeho. O tom svědčí i široká nabídka zboží internetového obchodu Babytera.