Zařizujete nebo likvidujete restauraci?

Podnikání v gastronomii bude vždy aktuální, teda dokud budou lidé jíst. Může být velice výdělečné stejně jako prodělečné. Na úspěchu restaurace se podílí mnoho vnitřních i vnějších faktorů a taky konstelace hvězd. Co skutečně ovlivníte vy jako majitel nebo provozovatel, je vnitřní prostředí. Padesát procent úspěchu totiž tvoří školený personál, kterému poskytnete kvalitní zázemí a gastro vybavení. Ta druhá část se dělí mezi vlivy, jenž těžko ovlivníte, jako je umístění podniku a štěstí. Když to i přes veškerou vaši snahu nevyjde, vybavení lze vždy prodat.

Uvařit se dá ledasco, jen když je na čem

Když se pustíte do víru gastronomie, je důležité mít jasnou představu a zkušenosti vlastní nebo cizí. Organizace práce a s ním spojené umístění věcí v kuchyni a za barem usnadňuje, a hlavně urychluje veškerou činnost. Čím větší provoz, tím větší nároky. Velikým pomocníkem pro kuchaře bude indukční vařič nebo gril. Pokud chcete vydat dvacet minutek během třiceti minut zapomeňte na pánvičkový systém. Indukční tál umožní přípravu několika steaků najednou, a to bez zbytečného stresu a riskování úrazu.

V rychlém občerstvení oceníte pec na pizzu. Rovnoměrně upeče jakoukoli pizzu a poslouží i na rozpékání. Některé mají i funkci grilu. Když už jen jídlo ohříváte, tak to dělejte tak, aby byl zákazník opravdu spokojen.

Fritézy jsou kapitolou samy pro sebe. Bez nich se žádná kuchyně neobejde, protož lidé prostě milují hranolky. Je jen na vás, jestli jim poskytnete hranolky z čerstvých brambor anebo mražené polotovary. Věřte mi, rozdíl poznají.

Sladká tečka na závěr

Dezerty nepatří jen do cukráren, ale i do restaurací. Pečte vlastní dorty a nebojte se je vystavit. To samé platí třeba i pro víno. Zákazník si dá to, co má na očích, spíš než to, o čem mu budete vyprávět. Investice do chladící vitríny se vám vyplatí i vrátí.

Dělejte svou práci rádi a dobře, navštivte gastro bazar a za výhodné ceny nakupte vybavení, které vám pomůže udělat z vašeho podniku ten nejlepší široko daleko. I kdyby to měl být třeba výrobník ledové tříště.