Textilní galanterie zpříjemní šití

Chuť do vlastního tvoření přepadne občas každého. Někomu stačí papír, jiný potřebuje kousky dřeva a další touží po pestrých látkách. Módní návrhářky, švadleny, šičky, designérky a další kutilky často vyhledávají sortiment textilní galanterie, kde objeví vše potřebné pro svou zálibu.

Textilní galanterie vás vtáhne do kreativního světa

Mnozí jedinci jednoduše podlehnou bohatému výběru textilní galanterie. Stačí se rozhlédnout po nabídce a okamžitě víte, co vznikne z akrylové příze, z bambulek tří velikostí, bavlnek, pruženek, zipů a metrového textilu. Fantazie umí pracovat na plné obrátky. Když se nadšeně pustíte do díla, během chvilky máte ve skříni novou sukni, zvířátka z filcu usazená na prádelníku, nové chňapky v kuchyni a v obývacím pokoji visí vyšívaný obrázek s motivem květin. Textilní galanterie rovněž poskytne nitě a knoflíky.

Ušijte povlak na polštářek

Polštářky všech tvarů a velikostí ozvláštní každý interiér. V textilní galanterii nakoupíte neodolatelnou metráž s potisky pasujícími přesně do designu vašich příbytků. I začátečníci zvládnou ušití povlaku na polštář:

Připravte si obdélník látky s rozměry dvakrát většími než samotný polštář. U delších částí přehněte látku na rubu na dvakrát dva centimetry a prošijte přímým stehem. Okraje třepivých druhů látek zpevněte entlováním. Přehněte na polovinu tak, aby líc směřoval dovnitř, kratší strany sešijte k sobě. Švy rozžehlete a věnujte se sešití delších kusů k sobě tak, aby uprostřed zůstala díra. Jakmile výtvor otočíte rubem dovnitř, vytvořte si dvě dírky na knoflíky, které nezapomenete řádně připevnit nitěmi. Zapínání lze řešit i jinými způsoby – klasickým nebo suchým zipem, patentkami, háčky. A hotovo! Výroba nezabere moc času, proto se s chutí pusťte do odlišných tvarů a designů. Tímto výrobkem potěšíte úplně každého!