Strašák jménem vrásky – víme, jak známky stárnutí oddálit!

Jen málokteré vady na kráse dovedou ženu tak rozhodit jako vrásky. Přestože se s nimi musíme smířit všichni, záleží čistě na nás a našem životním stylu, kdy se projeví. Ovlivnit jejich vznik můžeme celou řadou faktorů – mnohé z nich navíc ani nezruinují naši peněženku.

Zavlažujte

Základem krásné a zdravé pleti je hydratace. Právě voda totiž zajišťuje lepší fungování kolagenových vláken a zvyšuje tak elasticitu pokožky. Nechcete-li se dočkat předčasných vrásek, dopřejte si denně alespoň osm sklenic vody. Vláhu nezapomeňte dodat také zvenčí, a to za pomoci vhodných hydratačních krémů, které zároveň fungují jako jakási ochranná bariéra před negativními vlivy. Aplikujte je nejen na obličej, ale také na krk a dekolt, kde kůže stárne nejrychleji. Nic proto neprozradí váš věk rychleji a spolehlivěji, než hluboké vrásky na krku.

Spěte dost a správně

Všichni moc dobře víme, jak se nedostatek spánku a únava odrazí na naší pleti – je zašedlá, mdlá, bez života, pod očima se tvoří kruhy, prohlubují se vrásky. Bylo dokonce vědecky prokázáno, že pokožka nespavců stárne mnohem rychleji, než lidí, kteří si pravidelně dopřávají alespoň sedm hodin nočního odpočinku. Klíčem k mladistvějšímu vzhledu však není jen doba, jakou spíte, ale i pozice, v níž trávíte noc. Ležíte-li jen na jedné straně, pak můžete tvorbu vrásek urychlit. Snažte se upřednostňovat polohu na zádech, která nejlépe rozloží hmotnost.

Vylaďte váš jídelníček

Důležitou úlohu hraje také správné stravování. Vitamínovou vzpruhu totiž nepotřebuje jen naše imunita, ale i naše pokožka. Soustřeďte se hlavně na potraviny, které obsahují vysoké množství vitaminu C, právě on se totiž zpevňuje pokožku a podílí se na tvorbě kolagenu. Na vašem talíři by pak neměly chybět jahody, kiwi, šípky, rakytník či paprika. Naopak se pokuste co nejvíce zredukovat jednoduché cukry ve formě sladkostí a omezte také živočišné tuky. Právě jejich přemíra totiž může za rozšířené póry, černé tečky i aknózní pleť. Nahraďte je proto ovocnými saláty, bílým masem, semínky a oříšky a projezte se ke kráse!