Ručníkové pončo je ideální dárek na Vánoce

Pončo představuje ideální vánoční dárek. Komu se může hodit a proč ho pořídit už teď, ačkoli do léta je ještě poněkud daleko?

Jaké jsou výhody ponča

Ručníková ponča jsou dokonale multifunkčními pomocníky k vodě. Máte ve svém blízkém okolí milovníka vodních sportů, jako je windsurfing, kitesurfing nebo jízda na paddleboardu? V takovém případě ho určitě potěšíte, když mu nové pončo pořídíte už pod stromeček.

Zaručeně ho totiž využije místo deky, ručníku i županu. Pončo se jmenuje ručníkové jednoduše proto, že se do něj můžete zabalit. Osušíte se tak a nebude vám při pobytu venku chladno, pokud je zima nebo zrovna fouká vítr. Mimo to vám skryje citlivé partie jako třeba ramena a ochrání vás tak i před nepříjemnými slunečními paprsky a rizikem spálení se.

pončo

Zároveň má tento doplněk praktické rukávy na ruce a obléká se tak mnohem lépe než běžná osuška, která vám může sklouznout. Ty jsou dostatečně široké a komfortní. Díky tomu se navíc můžete i u vody diskrétně převléknout z mokrých plavek, aniž by vás sledovaly zvědavé pohledy všech na břehu.

Dámy potěší to, že jsou ponča vybavena kapucí. Decentně tak skryjete mokré vlasy, nebude vám táhnout na hlavu a nezanecháte za sebou všudypřítomné mokré stopy. Kromě toho jsou tyto kousky vybaveny i praktickou kapsou. Po ruce tak vždy budete i mít nezbytné drobnosti.

Ručníkové pončo tak slouží nejen pro vodní sporty, ale využijete ho i pro relaxaci. Každý, kdo se chodí alespoň občas koupat, ví, že je praktické s sebou vzít plážovou podložku nebo deku. S pončem už nemusíte s sebou v plavecké tašce nosit žádný další doplněk.

Podle čeho vybrat ručníkové pončo

Ponča se vzhledem ke svému hlavnímu účelu použití vyrábějí z dobře savých a rychleschnoucích materiálů. To může být bavlna, polyester, ale i směs obou z nich. Je tak nutné si zvolit takové provedení, které nám vyhovuje.

ponča

Někteří lidé totiž na pokožku netolerují syntetické materiály. Co se týče údržby, snese pončo i standardní praní v pračce. Vyprat jej můžete na 40 °C, maximálně na 60 °C.

Současně jsou dnešní textilie již poměrně technologicky pokročilé. Existuje možnost potisknout je také efektně vyhlížející potisky. Ponča nabídnou různé vzory a motivy. Především segment dámských a dětských modelů je v tomto směru velice pestrý. Děti jednoznačně vyžadují uzpůsobení svému vkusu a výrobci se tak přizpůsobují výběrem s motivy pohádkových postav.

Ačkoli se tyto doplňky dělí na ponča dámská, pánská a dětská, velikost je u dospělých provedení univerzální. Nicméně střih zůstává stále slušivý, rozhodně nemusíte mít obavu, že budete na veřejnosti vypadat jako v pověstném pytli.

Navrhuje se tak, aby působil stále slušivě a byl volnější. Sedí tudíž každé postavě. Velmi drobné dámy však mohou upřednostnit zkrácená ponča označovaná jako „junior“. Ta se vyrábějí v délce 80 cm. Dětská ponča pak mají od krku délku 45 cm.

Velký výběr oblíbených ponč Mystic navržené přímo pro vodní sporty najdete zde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dárky, Life style, Oblečení a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.