Regulace vlhkosti a čistoty vzduchu pro vaše zdraví

Příliš suchý nebo vlhký vzduch v našich domovech může představovat nebezpečí pro náš organismus. Díky přístrojům, které ho dokáží regulovat, zbavíme sebe i své děti zbytečných zdravotních obtíží.

Známky příliš suchého vzduchu

I bez měřiče vlhkosti je snadné zjistit, že vzduch v našich domovech je příliš suchý. Poznáte to na sobě a na svých dětech, kterým suchý vzduch může způsobovat škrábání v krku, pokašlávání i ucpaný nos. Mezi další symptomy patří například příliš suchá pokožka na rukou, popraskané rty či zvýšený pocit únavy.

Zvlhčovače vzduchu pro vaše zdraví

Pokud trpíte vy či vaše dítě výše uvedenými příznaky, je pravděpodobně nejvyšší čas pořídit si zvlhčovač vzduchu. Díky automatické regulaci měří hladinu vlhkosti ve vzduchu a udržuje její optimální hladinu. Zvlhčení probíhá pomocí ultrazvuku, teplé páry nebo studené páry. Diskové zvlhčovače navíc dokážou zbavovat vzduch prašnosti.

Co dělat s vlhkými prostory?

Druhý extrém představuje vzduch, který je příliš vlhký. Ten je ideální pro vznik různých plísní a vyskytuje se ve stavbách, které mají nevhodně řešenou izolaci. Často se s problémem přílišné vlhkosti můžete setkat ve sklepích nebo koupelnách. K vyřešení problému vám pomohou odvlhčovače vzduchu, které mají až o 60 % vyšší účinnost než topná tělesa.

Odvlhčovače vzduchu

Mezi oblíbené produkty patří odvlhčovače vzduchu Sinclair, které jsou k dostání v několika typech podle výkonu. Ten se udává v absorbovaných litrech vody za 24 hodin. Podle míry vlhkosti si zvolte takový, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Odvlhčovače Olympia Splendid jsou další v řadě kvalitních produktů. Mají zajímavý design a skvěle se postarají o snížení vlhkosti. Dokáží absorbovat 10 až 38 litrů vody za 24 hodin.

Dopřejte si čistý vzduch

Pro alergiky a citlivé osoby jsou vhodné také čističky, které jsou postaveny na recirkulaci vzduchu. Díky několika filtrům nasají vzduch a vypustí ho ven zbavený všech nečistot.