Odpočívadla pro kočky – komfort, který si váš čtyřnohý miláček zaslouží

Odpočívadla pro kočky jsou jedinečným zdrojem odpočinku a pohodlí, které každá kočka vyžaduje. Pokud sdílíte domácnost s tímto čtyřnohým mazlíčkem, určitě byste o nákupu odpočívadla měli popřemýšlet. V článku vám poradíme, jaký typ vybrat a na co si dát při výběru pozor.

Odpočívadlo pro malé nezbedy

Kočka je přirozeně spíše nočním tvorem, který dokáže prospat značnou část dne. Kočky chované v bytě, které nemají potřebu v noci lovit, prospí kromě značné části dne také téměř celou noc. Je tedy velmi důležité, aby měly pohodlné a klidné místo pro svůj dlouhý spánek. Odpočívadla pro kočky by tak měla být součástí každé domácnosti, ve které se tito mazlíčci vyskytují. Na trhu se dnes vyskytuje celá řada nejrůznějšího vybavení pro kočky i další domácí mazlíčky. Vybírat tak můžete nejen podle toho, co bude vyhovovat vašemu mazlíčkovi, ale ze škrabadla či odpočívadla můžete udělat stylový doplněk vašeho bytu. Každá kočka by měla mít v bytě několik míst, kde si může vychutnat ničím nerušený odpočinek a kde se bude cítit v bezpečí. Ne vždy kočce bude vyhovovat místo, které jí vy sami vyberete. Ideálním řešením je umístit po bytě několik takových odpočívadel a sledovat, kterým z nich vaše kočka dává přednost. Ta ostatní poté můžete přemístit či úplně zrušit.

Škrabadlo je také nutností

Existuje celá řada odpočívadel, které si vaše kočka zamiluje. Někdy bývají součástí velkých škrabadel. Zde jsou v několika patrech umístěna odpočinková místa v podobě různých boudiček, desek či vaků. Takové škrabadlo by měla vlastnit každá kočka. Dále se vyrábí řada samostatných odpočívadel, která mohou mít podobu desek, válců či polštářů. Ta lze zavěsit například na topení či na parapety. Vaší kočce byste měli zakoupit a instalovat alespoň jedno samostatné odpočívadlo, kde bude moci nerušeně odpočívat.

Při výběru odpočívadla dbejte na funkčnost a také na kvalitu materiálu. Pouze kvalitní kousek bude dělat vám i vaší kočce radost dlouhou dobu. Ideální je kombinace sisalu a plyše. Takové odpočívadlo pro kočku bude pohodlné a zároveň bude dostatečně odolné, aby vydrželo útok ostrých drápků.