Na co se zaměřit při výměně garážových vrat?

Garážová vrata jsou sice funkčním prvkem vaší garáže, jestliže je ale máte ihned u vašeho domu, dotváří také jeho celkový vzhled. Stará a omšelá garáž není hezkou vizitkou. Pokud se tedy rozmýšlíte o výměně garážových vrat, dáme vám dnes pár tipů, na co je dobré se zaměřit.

Správný typ garážových vrat

Každá garáž má svá specifika a stavební dispozice. Při výběru nových garážových vrat je tak primárně nutné se zaměřit na ten správný typ garážových vrat. Můžete si nechat poradit od známých či rodiny, s jakými garážovými vraty mají dobré zkušenosti, konečný výběr je však na vás.

Vybrat si můžete sekční garážová vrata, která jsou nejpoužívanějším typem a hodí se téměř do každé garáže. Tato vrata jsou složena z několika částí, které po kolejnicích zajíždí pod strop. Další možností jsou posuvná garážová vrata. Ta se hodí do garáží s nízkým stropem. Jejich výhodou je, že nedochází ke snížení průjezdné výšky, a je možné je otevřít úplně, nebo částečně. Třetím typem jsou garážová vrata rolovací. Tato vrata se rolují u stropu do boxu a mají minimální nároky na prostor. Klasikou jsou pak křídlová vrata, která se montují do otvoru a hodí se do garáže bez ostění a nadpraží.

Materiál a vzhled vrat

Existuje velké množství materiálů, ze kterých se garážová vrata zhotovují. Vybrat si můžete například vrata z dřeva, laminátu, kovu, skla, hliníku a dalších. Při výběru materiálu však vždy zvažte míru tepelné i protihlukové izolace, dle toho, jaké máte na vrata nároky. Pamatujte, že garážová vrata dotváří celkový vzhled vašeho domu. V dnešní době není žádný problém zařídit garážová vrata v takovém dekoru, o kterém jste vždy snili.

Pohon garážových vrat

Na trhu existuje velké množství pohonů vrat, které se dělí především podle síly, určení, plochy vrat i dle hmotnosti. Komfortní možností jsou i pohony vrat s dálkovým ovládáním, propojené se světelnou signalizací. Pokud si tedy přejete využívat garáž pohodlně, doporučujeme si pohon garážových vrat s dálkovým ovládáním pořídit.