Dokonalá idylka na chatě? Jedině s kávou!

Léto představuje období, které má většina z nás spojené s prázdninami a dovolenými. Pohodové chvíle plné klidu a odpočinku nemusíte trávit jen někde na pláži u moře. Stále více Čechů místo do luxusních hotelových resortů vyráží na chatu.Ostatně náš národ je chalupařením doslova proslulý. Jak si tady užít zasloužený odpočinek a vychutnat opravdový relax?

Když je kavárna daleko

Snídaně na zahradě, piknik v trávě, procházky do lesa, sbírání hub či borůvek a večer posezení u táborového ohýnku. Tak nějak by se ve zkratce dala popsat idylka na chalupě. A když k tomu ještě připočteme dobrou kávu, kterou si vychutnáte pěkně ve stínu stromů, pak už vám k dokonalosti nebude chybět vůbec nic. Do nejbližší kavárny to však z chaty bývá obvykle pořádně daleko, nezbývá vám tedy než se zařídit podle svého a připravit si ji sami. S těmi správnými ingrediencemi a pomocníky zvládne hravě vykouzlit lahodný voňavý nápoj každý – a to i v poněkud ztížených podmínkách.

Když si nechcete odepřít oblíbený šálek

Představit si léto bez televize či internetu zvládne ledaskdo. Ale odepřít si dobrou kávu? Kofeinoví „závisláci“ mají jasno – v žádném případě.Jak si ji tedy připravit? Základem všeho je kvalitní surovina – tedy čerstvá zrnková káva. Právě s ní totiž zvládnete připravit lahodný kofeinový mok par excellence i v opravdu skromných podmínkách. A čím čerstvější bude, tím lepší pak můžete očekávat výsledek. Pomelte ji proto až těsně před přípravou. Pak už stačí jen šikovný pomocník a je to. Profesionální kávovar má ale asi na chatě jen málokdo, ke standardnímu vybavení obvykle nepatří. To ale neznamená, že byste to nezvládli bez něj. Jeho službu skvěle zastane moka kávovar. Tato konvička, která má svůj původ v Itálii, bez nadsázky změnila svět. Během krátké chvíle s ní vytvoříte pořádně silnou kávu podobnou espresu. A to kdekoli, kdykoli a bez ohledu na vaše schopnosti nebo baristické znalosti. Takže si už nikdy nebudete muset odepírat váš oblíbený šálek!