Moderní gentleman

Vzpomenete si na filmy, ve kterých muži chodili gentlemansky v obleku a ze společenské vesty či saka vytahovali kapesní hodinky? Ačkoli se na základě této vzpomínky může zdát, že společenské vesty jsou staromódním kusem oblečení, který už dnes už není in, opak je pravdou. Taková společenská vesta je velmi slušivým doplňkem pánského obleku i netradičním oživením ležérního vzhledu, zvolí-li se k obyčejným džínám.

Právě tomu je dnes uzpůsobená i nabídka v obchodech. Pánové si v nich mohou vybrat decentní černou vestu pod sako, nebo naopak různobarevné vesty k džínům. Změnou prošly i střihy vest. Lze si zvolit jak střih klasický, tak i tzv. slim-fit, ve kterém skvěle vynikne vypracovaná postava. Ať tak či tak, obě varianty jsou slušivé a módní.

V dnešní době už jsou vesty rovnocennou náhradou za sako, takže se hodí i pro společenské akce, které se konají v parných letních dnech. Důležitým kritériem u těchto vest je ovšem jakkost materiálu, která by měla dosahovat vysokých standardů. Doporučuje se sáhnout po kousku z kombinace rayonu a polyesteru. Nejenže vesta z těchto materiálů vypadá velmi kvalitně, ale je také měkká, pevná a nemačká se.

Také na společenské akce, kde se výslovně nevyžaduje oblek, jsou vesty jako dělané. Pánové si oblečou košili, džíny, k tomu zvolí vhodnou společenskou obuv a vesta tomuto outfitu dodá takové to „něco“ mezi ležérností a společenským oblečením, které působí velmi nenuceně, ale zároveň stylově.

Mimoto jsou vesty vhodné také do kanceláře a pro pracovní schůzky. Stačí je doplnit vhodnou koženou (nebo kvalitní koženkovou) taškou a obuví. Nutno říci, že vesty jsou mnohem pohodlnější než saka, takže pánové nebudou muset přemýšlet nad tím, jak je jim v saku horko a jak je omezuje v pohybu, a budou se moci plně zaměřit na své pracovní povinnosti, což se pozitivně projeví na výsledcích jejich práce.