LED žárovky E27 splní vaše nároky na světlo v celém bytě

V současné době se LED technologie stává stále oblíbenější alternativou klasických žárovek. Svítidla vybavená touto metodou jsou úsporná, navíc se vyznačují opravdu dlouhou životností. Takové jsou i LED žárovky E27, moderní kvalitní varianta úsporných žárovek se širokým využitím. Jsou vyráběny s širokým závitem, dokážou tedy výborně nahradit klasické žárovky, od jejichž použití se všeobecně upouští. V nabídce najdete obě standardní varianty – studené i teplé světlo.

Kdy jsou vhodné LED žárovky E27 se studeným světlem

Studené světlo má 3300 K až 5000 K (Kelvin) a hodně se přibližuje dennímu světlu. Má bílou až namodralou barvu a pro domácí využití není příliš vhodné, až na místa, kde potřebujeme opravdu dostatečné nasvícení. Takovým místem může být například zrcadlo v koupelně nebo tmavší pracovní kout. Při stejném příkonu studené bílé světlo pocitově více svítí.

Studené LED žárovky E27 jsou k dispozici s různou svítivostí od 360 do 1300 lm (lumen), což odpovídá 40 – 100 W  žárovkám.

Při teplém světle si oči odpočinou

Tak jako se u venkovního světla mění v průběhu dne jeho intenzita od 6000 K (studené) v poledne k 2800 K (teplé) při západu slunce, také doma chceme mít navečer v místnostech, kde relaxujeme, příjemné světlo zabarvené do teplých žlutých až oranžových tónů. Těch dosahují LED žárovky E27 s chromatičností méně než 3300 K.

Světlo, které se barvou blíží klasické žárovce nebo, v extrémní podobě, až k barvě plamene svíčky, svítí jakoby méně. Tyto žárovky opravdu používáme jen v místech, kde nemáme nároky na nasvícení, například v ložnici či v obývacím pokoji. I u LED žárovek E27 s teplým světlem je nabídka různé svítivosti, takže si můžete zvolit intenzitu osvětlení podle vlastní potřeby nebo využít doporučených hodnot pro jednotlivé typy:

  •    130 – 240 lm – dekorační světlo,
  •    250 lm – stolní lampa,
  •    400 lm – bodová světla,
  •    800 lm – lustr a hlavní osvětlení místnosti
  •    od 900 lm – prostředí náročná na osvětlení.