Kvalitní káva pozitivně ovlivní váš organismus

Existuje mnoho lidí, kteří nedovedou začít den jinak než popíjením oblíbené kávy. Dopřáváte si tento blahodárný nápoj několikrát denně, nebo upřednostňujete jen občasné pití? Káva nejen skvěle chutná, ale pozitivně ovlivní i zdraví.

Káva vychvalovaná i odsuzovaná

Někteří odborníci považují kávu hlavně za stimulant, na kterém se člověk stane lehce závislým, pak může i škodit. Většina se však přiklání k názorům, že má mnoho pozitivních účinků na zdraví a lidé se nemusí její konzumace nijak obávat. Pochopitelně i zde platí, všeho s mírou. V žádném případě byste to neměli nijak přehánět, ale držet se přibližně dvou až pěti menších šálků za den. Prodej kávy je velmi rozšířený a široký výběr najdete v mnoha obchodech. Je však potřeba si uvědomit, že ne všechny kávy, nabízené v obchodech, oplývají dostatečnou kvalitou. Kávě například dost škodí, když byla namletá před delším časem. Doporučuje se nákup zrnkové a namletí až před samotnou přípravou. 

Léčivé účinky kávy

Pravidelná konzumace kávy má svoje benefity. Především jde o antioxidant, který pomůže v prevenci při mnoha onemocněních. Jde o výbornou bojovnici proti únavě a dodá vám potřebnou energii. Vylepšíte si koncentraci, obecně utlumíte bolesti a počítejte s projímavými účinky. Umí také podpořit spalování tuků a snížit chuť na jídlo. Preventivně pomáhá proti cukrovce druhého typu, Alzheimerově a Parkinsonově chorobě. Za nejlepší kávu se považuje ta bez cukru, smetany, mléka a bez jiných přísad. Vzhledem k močopudným účinkům se doporučuje vypít po každém hrnku také sklenici vody.

 Eshop káva vás překvapí velmi kvalitní a originální nabídkou. Dováží se druhy z více než třiceti zemí, z více jak padesáti různých plantáží. Káva se praží denně a na vaše přání vám bude umleta. Můžete si zde například objednat stoprocentní Arabiku. Seženete jak zrnkovou, tak mletou.