Komplexní a účinnější hubení hlodavců

Existuje mnoho jednoduchých způsobů a přípravků k hubení hlodavců. Avšak některé z nich se dají ještě vyšperkovat nejrůznějšími doplňky, které mnohonásobně zvýší jejich účinnost. Přitom je jejich pořízení velmi snadné a je škoda, že o nich ve veřejnosti není širší povědomí.

Účinná past na myši

Nevinně vyhlížející domeček v sobě skrývá velmi lákavé lepidlo, které je určeno přímo hlodavci. Nejúčinnější je však tato past ve spojení s gelem, který je nanesen právě na ono lepidlo. Tím je ještě umocněna jeho vůně, kterou jsou zejména myši velice ovlivněny. Umístit takovou past je snadné, stačí ji pouze sestavit do podoby domku a umístit na místo zvýšeného výskytu hlodavců. Zbytek odvede celá past za vás, zvíře se chytí a tím je zajištěn jeho odchyt.

Jak naložit s krtky?

Hubení krtků patří k těm náročnějším druhům likvidace nežádoucí zvěře, avšak nutno podotknout, že neméně podstatnou. Nikdo totiž nechce mít na své krásné zahradě vystupující pahorky, které jistě pokazí celý vzhled. Vyhnání krtka z pozemku je běh na dlouhou trať a má také několik úskalí. Prvním z nich je fakt, že krtek je chráněn legislativou, a tudíž je jeho fyzická likvidace oceněna velmi vysokou pokutou. Dalším je riziko, že se zvíře bude na zahradu neustále vracet, protože v okolí jednoduše nenašlo lepší způsob obživy.

Jak se s ním tedy vypořádat?

V této problematice máte několik úhlů pohledu. Ten pozitivní, který ukazuje kvalitu vašeho trávníku a půdy, jež je plná živin, protože krtek by v nekvalitní půdě nepůsobil. Nebo ten negativní, u kterého vás budou nestále děsit přibývající krtiny. V takovém případě lze použít odchytové pasti, do nichž je zvíře nalákáno pomocí speciálního gelu. Poté stačí pouze zvíře vzít a odnést ho někam, kde bude moci nerušeně působit.

Je určitě žádoucí nehubit zvířata, jestliže to není přímo nutné. Avšak v některých případech nemá situace jiné řešení a fyzická likvidace je nevyhnutelná.