Kojení – pouto pro začátek nového života

Budoucí maminky v očekávání se nemohou dočkat, až si pochovají svůj uzlíček radosti. Až ho poprvé vezmou do náruče, usměje se na ně, nebo chytne za prst. S příchodem nového života přichází i vaše nová životní etapa. Kromě prvního doteku vašeho miminka vás čeká náročný úkol – krmení novorozence. Pokud to jde, využijte jako zdroj potravy pro vaše dítko prsa, protože kojení a mateřské mléko jsou nejlepší a nejzdravější pro každé miminko. Jestliže kojit z jakéhokoliv důvodu nemůžete, popřípadě kvůli předčasnému porodu zatím postrádáte dostatek zásob mléka, svěřte se do rukou laktačního odborníka, se kterým se možná za pomoci technik laktace rozjede anebo přijdete na to, jaká poloha je pro vaše miminko nejlepší.

kojení

Živiny a ochrana

Během kojení můžete zaznamenat citlivé prsní bradavky. Postupně, jak miminko roste a začínají se prořezávat první zoubky, se může stát kojení bolestivější. Naštěstí existuje účinná a rychlá pomoc, jak i větších kojenců v kojení pokračovat. Na bolavé prsní bradavky si dopřejte kvalitní péči na bázi přírodních olejů. Nezapomínejte, že bradavky vyžadují pravidelnou péči, aby se zahojily. Proto vsaďte na veganskou kosmetiku s bioaktivním gelem pro obnovu rovnováhy a mikroflóry, díky čemuž se předchází popraskání pokožky a bradavky jsou chráněny před i během krmení. Osvědčený medicínský čistý tuk z vlny ovcí má prokazatelné léčivé vlastnosti a mírní otok bradavek. Gel na bradavky si můžete na chvíli vložit do lednice a rychleji docílit úlevy. Rychlou pomoc pak představují praktické obklady pomáhající zahojit ragády do dvanácti hodin.

Pocit, který si zaslouží zažít každá matka

Důvodů, proč kojit, existuje obrovské množství. Ten základní, že je to nejzdravější pro dítě, jistě znáte. Věděli jste ale, že kojením vzniká mezi matkou a potomkem nedocenitelné pouto? Kojení, jež je pro ženy jakýmsi intimním zážitkem si díky luxusní péči můžete dopřát i delší dobu a nesahat tak zbytečně po umělých výživách a příkrmech. Chtějte pro své miminko to nejlepší.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dětské zboží a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.