Jak vybrat vhodnou sadu nádobí

Kuchyně je místem, odkud se linou příjemné vůně a kde vznikají lahodné pokrmy. Aby to kuchaři měli co nejjednodušší a mohli připravovat více chodů najednou, jeden hrnec jim nikdy nestačí. Proto často vybírají sadu nádobí, která nabízí všechno potřebné. Jak jste na tom vy? Víte, jak správně vybrat? Přinášíme pár základních rad.

  1. Vybírejte nádobí od jednoho výrobce

Důvodem pro tuto radu není jen dokonalost v podobě jednotného designu, ale má to i své praktické výhody. Sada hrnců je navržena tak, že do sebe jednotlivé kusy skvěle zapadnou a vám tak zaberou v kuchyňské lince méně místa. Bývají také vyrobeny ze stejného materiálu, který má totožné vlastnosti: zahřeje se za stejnou dobu, má stejné pokyny k údržbě a od každého kusu můžete očekávat to samé.

  1. Zvažte, kolik kusů využijete

Potřeby staršího páru žijícího většinu roku o samotě a velké rodiny, která se schází ve velkém počtu, se budou značně lišit. Před koupí se proto zamyslete: opravdu potřebujete sadu 10 hrnců a 3 pánví? Často se sady nádobí nabízí v počtu, který vám nevyhovuje. Raději věnujte výběru více času a počkejte si, až narazíte na ideální sadu pro vás.

  1. Přemýšlejte o vhodném materiálu

Možná narazíte na hrnce, které budou k mání za velmi příznivou cenu. Nízké ceny však bývají často podezřelé, proto si vždy ověřte, z jakého materiálu je nádobí vyrobeno. Kromě nerezového nádobí s téměř neomezenou životností se můžete setkat také se smaltovou sadou. Oproti nerezu je však smalt méně odolný a snáze se poškodí. Výhodou je právě jeho nižší cena. Sada nepřilnavého nádobí s hliníkovým korpusem je také variantou. Je lehčí, má menší spotřebu energie, dá se na něm vařit s minimem tuku, ale jedná se o nádobí, které má velmi krátkou životnost.

Pokud se chcete dozvědět více informací o tom, jak vybrat ideální sadu hrnců, hledejte inspiraci zde: https://www.ekitchenaid.cz/clanky/jak-vybrat-sadu-nadobi