Dobré žárovky i kouřové detektory dokáží najít upotřebení v každé domácnosti

Elektroniku dnes používáme zcela běžně. Každý má dnes mobilní telefon, počítač či alespoň televizi.

Nedílnou součástí našich domácností jsou však i drobnosti, kterých si obvykle při každodenním shonu nevšímáme, ovšem i ty jsou důležité, často dokonce důležitější. Mezi ně je možné zařadit například žárovky či detektory kouře.

lightbulb

Úsporné svícení

Ve tmě je možné tak maximálně spát, a proto si už od nepaměti ve svých domovech svítíme. Nejdříve pomocí táboráku, posléze s loučemi či olejovými lampami. V současné době se k tomuto účelu obvykle používají žárovky, alespoň v našem civilizačním okruhu to tak je. Ne každá žárovka je však přítel.

Například kdysi tradiční vláknové modely nás mohou hodně poškodit. A teď není řeč o fyzickém zranění, ale hlavně o útoku na naše peněženky. Vláknové žárovky totiž odebírají více elektřiny, než by bylo zdrávo, což je při současných cenách této komodity velmi nehezká vlastnost. Proto je lepší tento druh světel co nejrychleji vymontovat a vyhodit a nahradit je za daleko úspornější led žárovky e14.

Jejich pořizovací cena je sice o dost vyšší, než tomu bylo kdysi u vláknovek, nicméně zde se člověku každá investovaná koruna zase vrátí zpátky. Spotřeba led světel je totiž zanedbatelná. Díky tomu je snadné svítit a šetřit zároveň.

Navíc se nejedná o žádné spotřební zboží, jež je nutné každých několik měsíců měnit za nové. Led žárovky dokáží sloužit svým majitelů klidně i několik let.

Efektivní detektory kouře

Detektor kouře, co se spotřeby týče, na tom není oproti led žárovce o moc hůře. Jeho úkolem však není generovat světlo, nýbrž starat se o naši bezpečnost. Na trhu je možné vybrat si z celé řady modelů.

Pro domácnosti jsou relevantní hlavně verze s optickými čidly, jež jsou stále dost citlivá, avšak nikoliv přecitlivělá. Díky tomuto druhu přístroje se může člověk cítit bezpečně a zároveň nemusí řešit neustálé spouštění alarmu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení, Elektronika a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.