Čím vším se vyplatí obohatit svou domácnost?

Aby se nám dobře žilo, nestačí jen čtyři holé zdi a něco do úst, potřebujeme mnohem více. A tak si své příbytky porůznu vybavujeme a vylepšujeme, abychom si zvýšili svůj domácí komfort. K tomu nám mohou pomoci například látkové rolety, případně bioklimatické pergoly.

Processed with VSCO with hb2 preset

Processed with VSCO with hb2 preset

Pergola, která umí regulovat teplotu

Každé venkovní posezení by mělo mít nějakou střechu a mezi ty nejlepší dnes patří bioklimatické pergoly. Jejich největší devizou je schopnost regulace teplot. Mikroklima lze nastavovat pomocí lamelové střechy.

V případě velkých pařáků tudíž člověk nemusí pod pergolou zbytečně trpět. Funguje to samozřejmě i naopak. Jakmile se trochu ochladí, nic nebrání tomu střechu trochu otevřít a pustit dovnitř trochu sluníčka.

Ovládání je obvykle dálkové, tudíž není potřeba nikam se přesouvat. Vše se dá korigovat klidně i z křesla. Moderní bioklimatické pergoly se dají samozřejmě nastavit na automatický režim, ne každému však toto vyhovuje.

Jako řada jiných pergol, tak i bioklimatické modely dokáží fungovat i jako dekorativní prvek. Toto je dobré brát při výběru v potaz a nezaměřovat se pouze na praktické funkce. Při špatné volbě totiž může i jinak hezká pergola vypadat nepatřičně, a to z důvodu špatně zvoleného materiálu, barvy či designu.

Příjemné šero

Domácnost se dá vylepšit třeba i látkovými roletami. Jejich největší přínos spočívá v ochraně interiéru před slunečním zářením. To může být hlavně v letních měsících až škodlivé, jelikož v prosluněných místnostech bývá často horko.

Látkové rolety však fungují i jako ochrana proti zvídavým pohledům. Lidé jsou přirozeně zvědaví a rádi nakukují do oken. Stažením rolet jim tento jejich koníček lze velmi znepříjemnit.

Látkové rolety je možné si pořídit v celé řadě barevných, potažmo vzorových variacích. Díky tomu jsou nejen praktické, ale i maximálně líbivé.

foto: https://www.sundex.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.