Aby se nám dobře žilo, nestačí jen čtyři holé zdi a něco do úst, potřebujeme mnohem více. A tak si své příbytky porůznu vybavujeme a vylepšujeme, abychom si zvýšili svůj domácí komfort. K tomu nám mohou pomoci například látkové rolety, případně bioklimatické pergoly.
Pergola, která umí regulovat teplotu
Každé venkovní posezení by mělo mít nějakou střechu a mezi ty nejlepší dnes patří bioklimatické pergoly. Jejich největší devizou je schopnost regulace teplot. Mikroklima lze nastavovat pomocí lamelové střechy.
V případě velkých pařáků tudíž člověk nemusí pod pergolou zbytečně trpět. Funguje to samozřejmě i naopak. Jakmile se trochu ochladí, nic nebrání tomu střechu trochu otevřít a pustit dovnitř trochu sluníčka.
Ovládání je obvykle dálkové, tudíž není potřeba nikam se přesouvat. Vše se dá korigovat klidně i z křesla. Moderní bioklimatické pergoly se dají samozřejmě nastavit na automatický režim, ne každému však toto vyhovuje.
Jako řada jiných pergol, tak i bioklimatické modely dokáží fungovat i jako dekorativní prvek. Toto je dobré brát při výběru v potaz a nezaměřovat se pouze na praktické funkce. Při špatné volbě totiž může i jinak hezká pergola vypadat nepatřičně, a to z důvodu špatně zvoleného materiálu, barvy či designu.
Příjemné šero
Domácnost se dá vylepšit třeba i látkovými roletami. Jejich největší přínos spočívá v ochraně interiéru před slunečním zářením. To může být hlavně v letních měsících až škodlivé, jelikož v prosluněných místnostech bývá často horko.
Látkové rolety však fungují i jako ochrana proti zvídavým pohledům. Lidé jsou přirozeně zvědaví a rádi nakukují do oken. Stažením rolet jim tento jejich koníček lze velmi znepříjemnit.
Látkové rolety je možné si pořídit v celé řadě barevných, potažmo vzorových variacích. Díky tomu jsou nejen praktické, ale i maximálně líbivé.
foto: https://www.sundex.cz