Pamlskovník.cz

To, že pes je nejlepší přítel člověka, už dávno všichni víme. Je to kamarád pro radostné okamžiky i chvíle nepohody. Proto je nezbytné se o něj správně starat. Samozřejmostí je kvalitní a vyvážená strava, jež umožňuje pejskovi zdravě růst a vyvíjet se, dostatek pohybu a veterinární péče. Psy, stejně tak jako jejich lidské paničky, občas honí mlsná. Člověk uspokojí svou chuť kouskem čokolády nebo bonbonu. Takovéto pamlsky se však pro psy nehodí a mohou jím být nebezpečné. Chcete-li pejska odměnit a dát mu něco dobrého na zub, sáhněte po psích pamlscích, které čtyřnozí chlupáči absolutně zbožňují.

Laskomina za odměnu

Pamlsky pro psy sice nenahrazují plnohodnotné krmivo, ale jsou výbornou odměnou při výcviku nebo procházce. Psích pamlsků existuje celá řada, a tak si na své přijdou i ti největší psí mlsouni. Kromě toho, že jsou velice chutné, starají se pamlsky i o pejskův chrup. Lidé si zuby čistí kartáčkem a zubní pastou, pejskovi k tomuto účelu pomůže vhodně zvolený psí pamlsek. Není zkrátka nad to mít svěží dech a zuby jako perličky.

Ačkoli by se to mohlo zdát, není pamlsek jako pamlsek. Aby si je pejsci mohli skutečně vychutnat, je potřeba vybírat tyto dobrůtky s ohledem na velikost plemena vašeho pejska. Pamlsek, který by byl laskominou pro Německou dogu by pro Čivavu mohl být problém. Pro malá plemena psů a pro štěňátka jsou pamlsky daleko menší a měkčí, než pro plemena střední a velká.

Pamlsků existuje celá řada a opravdu je z čeho vybírat. Zvolit můžete například sušenky pro psy nebo masový pamlsek, za který se pejsci doslova utlučou.

Velice oblíbené jsou také pamlsky z bůvolí kůže, které jsou pro pejska nejen velice chutné a zdravé pro jeho chrup, ale také skvěle poslouží jako hračka, s níž se zabaví na dlouhé hodiny. Zakoupit je můžete samozřejmě v různých tvarech, velikostech i barvách.

Odměňte pamlskem pejska za dobře odvedenou práci nebo prostě jen za to, že je.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zvířata a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.