Ochranné pomůcky vám mohou zachránit život

Ochranné pracovní pomůcky jsou v řadě odvětví povinné, neboť fungují jako ochranný prostředek před pracovním úrazem. Pouze díky vhodným pracovním pomůckám lze pracovat s nebezpečnými látkami, materiály a provádět činnosti, které jsou nebezpečné. I přesto, že to může znít dost nadneseně, ochranné pracovní oděvy, obuv a doplňky vám mohou zachránit život!

Pořiďte si do dílny i garáže

Ani kutilové by neměli zapomínat na vhodné vybavení pro svařování, práci s chemikáliemi či broušení. Proto si výhodně pořiďte respirátory šetřící vaše plíce. Tyto pomůcky patří mezi základní pro dělnické profese a všude tam, kde hrozí vdechnutí nebezpečných částic a prachu. Jednorázové respirátory se prodávají ve výhodných setech a baleních po několika kusech. Co rozhodně nesmí chybět na pracovišti a ve vaší domácí dílně, jsou pevné pracovní rukavice vyrobené z odolných materiálů. Tento sortiment se neustále rozšiřuje, a vy tak jednoduše koupíte rukavice vhodné pro manipulaci s těžkými břemeny i úzké rukavice, ve kterých neztrácíte cit v prstech.

Pracovní oděvy byste měli vybírat od předních výrobců, pro něž jsou klíčové kvalita a komfort. Modelové řady pro muže i ženy jsou vybaveny praktickými kapsami a reflexními prvky, díky nimž budete nepřehlédnutelní. Šikovná pracovní vesta vás zahřeje v chladném období a též je vhodná pro návštěvy závodů a dílen.

Pracovní obuv – nezbytnost číslo jedna

Na rizikové pracoviště nikdy nevstupujte v nevhodné obuvi, některá má zpravidla za následek pracovní úraz. Pracovní obuv se liší v mnoha ohledech. Kromě toho, že je vyrobena z odolných a pevných materiálů, může být vybavena rovněž ocelovou špičkou, zpevněnou patou a zesílenou podrážkou. Nejen holínky pořídíte od legendárního výrobce Lee Cooper, který se specializuje na profesní, armádní i civilní oděvy již od roku 1908.