Nuda v Brně? Nikoliv, protože toto město vám nabídne spoustu zábavy

Chcete vyrazit na prodloužený víkend do některého z českých, moravských nebo slezských měst? Máme pro vás tip. Vydejte se do Brna, kde nudou trpět rozhodně nebudete. Užijete si zábavu ve společnosti svých dětí i tehdy, kdy vyrazíte na romantický víkend s partnerem.

Hrad Veveří a Brněnská přehrada

Na západě brněnské městské části Bystrc na skalnatém ostrohu na Brněnskou přehradu se nachází hrad Veveří. Býval sídlem moravských markrabat. Kdo má rád prohlídky historických pamětihodností, ten si sem může udělat výlet. Určitě ho ocení i děti, zvláště když se zastavíte i u vody Brněnské přehrady. Bylo by škoda krajské město hned opustit, protože tu na vás čeká více lákadel. Levné ubytování Brno vám poskytne místo pro odpočinek po dni nabytém zážitky.

Kapucínská hrobka v Brně

Na Kapucínském náměstí v Brně v suterénu kapucínského kostela Nalezení svatého Kříže je kapucínská hrobka. Její návštěva silně připomíná pomíjivost světa. Návštěvníci procházejí okolo pohřbených kapucínů. Přestože se jedná o pohřební místo, nepůsobí hrobka strašidelně. Ze všeho na vás dýchá starobylá atmosféra. Za vidění stojí i rakev s ostatky barona Trencka nebo rakve dobrodinců s kovovými identifikačními štítky, díky čemu přesně víme, kdo ve které rakvi leží. Nemáte-li ale rádi toto hřbitovní téma, možná bude pro vás lepší návštěva něčeho zábavnějšího.

Do divadla i na nákupy

Kde tedy najít příjemné ubytování? Brno nabízí celou řadu možností. Můžete si vybrat některý z hotelů nebo penzionů. Některé najdete i přímo v centru města na náměstí Svobody. V jeho blízkosti je Národní divadlo Brno, Mahenovo divadlo nebo divadlo Husa na provázku. Zde na vás čekají nezapomenutelné kulturní zážitky s brněnskými herci. Zajít si můžete do některé z restaurací na výborné jídlo či si udělat den plný nákupů. Obchodů je zde dostatek na to, abyste si pořídili to, co si přejete.