Dřevěné brikety – neuvěříte, že topíte odpadem

Na briketách je sympatické, že se na jejich výrobu zužitkují piliny, hobliny a drcená kůra, jinak běžný odpad v dřevozpracujícím průmyslu. Ty se podrtí na velmi jemnou masu, maximálně se vysuší a za vysoké teploty a tlaku se pak vylisují, aby nahradily štípané dříví.

Komfortní topení dřevěnými briketami

V poslední době si získávají stále větší oblibu v českých domácnostech nejen proto, že jde o obnovitelný zdroj energie, ale i proto, že jsou ekologické, efektivní a přitom patří mezi nejlevnější způsoby vytápění. Dost často také seženete dřevěné brikety v akci, čímž se vytápění s nimi ještě víc zlevní.

Lisované pilinové brikety jsou díky moderním technologiím vyráběny tak, že zaručují skutečně efektivní spalování a jejich výhřevnost je dost vysoká díky jejich minimální vlhkosti a vysoké hustotě materiálu.

Další výhody dřevěných briket

Na rozdíl od palivového dřeva, brikety se už nemusí řezat a štípat. Jsou vylisovány v optimálních velikostech pro krbová kamna i do kotlů. Jsou také nenáročné na skladování a dobře se s nimi manipuluje.

Dřevěné brikety jsou vyráběny výhradně z biomasy, o které je známo, že je nejekologičtější variantou vytápění. Vzhledem k tomu, že se v přírodě stále obnovuje, je její zdroj nevyčerpatelný, snadno dostupný a tím i levný.

Je na místě se zmínit, že spalováním briket vzniká jen malé množství popela, který se navíc dá dále zužitkovat do kompostu.

Brikety v různé kvalitě

Stejně jako ve všem i u dřevěných briket různí výrobci vyrábí v odlišné kvalitě. Brikety lisované pod nižším tlakem můžou hořet rychleji a jejich efektivita nemusí být tak výrazná. Proto i tady je dobré vědět, kdo vám prodává jen prvotřídní kvalitu.

U nás je dobrá volba společnost OPTIMTOP s.r.o. Své dodavatele si pečlivě vybírají, takže brikety od nich splňují přísné evropské normy pro paliva z biomasy a jsou vhodné i na topení v kachlových kamnech, moderních zplynovacích kotlích na dřevoplyn nebo kombinovaných kotlích.

Jestliže máte kotel na pelety, i ty vám firma doveze kamkoliv po celé republice. Navíc je doprava u nich už od jedné palety zdarma.