5 důvodů, proč začít nosit bavlněné spodní prádlo

Lycra, polyester, elastan, viskóza – to jsou jen jedny z mála materiálů, ze kterých se běžně šije spodní prádlo. Protože spodní prádlo přichází každý den do těsného kontaktu s naší kůží a intimními partiemi, je velmi důležité věnovat pozornost tomu, jaké textilie byly na jeho výrobu použity. Pokud si přejete pro svou kůži to nejlepší, volte bavlnu. V čem je tak skvělá?

1. Je to čistě přírodní materiál

Bavlněné textilie se vyrábí z bavlníku, který se pěstuje zhruba v 77 státech od tropů po nejteplejší oblasti mírného pásu. Existuje několik druhů bavlníku, z nichž každý má jiný druh vláken. Často se také můžete setkat s BIO bavlnou, která splňuje nejvyšší nároky na nezávadnost produktů. Z bavlny se potom vyrábí nejenom dámské a pánské spodní prádlo, ale také jiné kousky oblečení, povlečení, matrace a mnoho dalšího.

2. Je ověřená

Bavlna je lidstvu známá už od starověku. První bavlněné textilie vznikly v Egyptě a možná i proto je dodnes egyptská bavlna tolik oblíbeným materiál zejména na výrobu lůžkovin. Na spodní prádlo se používá již velmi dlouhou dobu a je jedním z nejoblíbenějších materiálů vůbec.

3. Je vhodná pro citlivou pokožku

Díky tomu, že se jedná o čistě přírodní materiál, je bavlna doporučována lidem, kteří trpí atopickým ekzémem, mají alergie nebo jinak citlivou pokožku. Bavlna nedráždí, skvěle sedí a při jejím nošení získáte pocit, že je to vaše druhá kůže. K dostání je také v BIO verzi – to znamená, že na její pěstování nebyly použity žádné chemické prostředky.

4. Vydrží dlouho krásná

Při správné péči vydrží bavlněné kalhotky či pánské boxerky a trenýrky opravdu dlouho krásné. Klíčem je prát na nízkou teplotu ve speciálním sáčku na jemné prádlo. Vyhnete se tak poškození, vyblednutí a zbytečnému vytahání.

5. V létě ochladí a v zimě zahřeje

Bavlna má skvělé vlastnosti, mezi které patří i to, že drží teplo. V zimě tedy zahřeje a nedá šanci promrznutí. V létě ji zase oceníte díky prodyšnosti a vysoké savosti. Bavlna je tedy v každém ohledu výhra.