Znáte oblečení z lykry?

Mezi velice uznávané sporty v posledních letech patří především vodní aktivity, se kterými se můžete setkat především na různých vodních nádržích nebo větších rybnících. Jejich obliba stoupá především proto, že k jejich užívání nepotřebujete žádný vlastní materiál ani zkušenosti. 

Obzvláště na přehradách nebo vodních nádržích narazíte na provozovatele těchto sportů, kteří vám nejen pomohou a poradí, ale především vám také zapůjčí vybavení, mezi který neodmyslitelně patří i oblečení. K oblečení také neodmyslitelně patří i jiné sportovní aktivity, které nemusí být přímo ve vodě, vybrat si můžete oblečení, které je vyrobeno z lycry.

Co si představit pod pojmem lycra?

Pohodlnost a cena jsou často největší pilíře nakupování. Jestliže jdete do obchodu, máte představu, jak by dané oblečení mělo vypadat, jaké by mělo mít vlastnosti, aby odpovídalo požadavkům užívání, ale již nemáte přehled, z čeho je oblečení vyrobeno.

Pokud si půjdete zakoupit oblečení z lycry, měli byste vědět několik základních detailů. Lycra není samostatně prodejný materiál, prodává se pouze jako značka, ale jedná se o elastanový materiál z polyuretanu, který se smíchává s tkaninou, mezi které nejčastěji patří vlna, bavlna a dražší hedvábí.

neoprenu

Proč vybírat oblečení z lycry?

  • Pohodlnost – mezi největší přednosti jistě patří pohodlnost, která je pro sporty klíčová. Ženy často vyhledávají tento materiál na sportovní legíny. Pohodlné mohou být i společenské šaty tohoto materiálu, záleží vždy na vkusu a přednostech.
  • Lehkost, přilnavost a pružnost – pokud je vám něco pohodlné, samozřejmě vám to musí také sedět. U již zmíněných legín je potřeba, aby na těle krásně držely, nikdo nechce při běhání nebo dřepování neustále upravovat své oblečení. Na delší sportování je také nutné, abyste měli oblečení, které je funkční, ale zároveň lehké a na těle ho neucítíte. Lycra je také velice pružná, svoji původní délku dokáže napnout a vrátit zpět do původního stavu. Pružnost materiálu není vždy totožná, vždy záleží na procentech použitého materiálu při šití.
  • Vodní sporty – pokud se jedná přímo o vodní sporty, je důležité myslet na neopreny, do kterých je lycra použita. Kromě již zmíněných předností má lycra v neoprenu ještě další významné úkoly. Lycra je snadno přizpůsobitelná nejen tělu, ale také teplotám, které jsou venku. Při výběru neoprenu je tedy nutné vybrat neopren na zimu nebo léto. S tím souvisí také tloušťka neoprenu, aby chránil před sluníčkem, zimou, ale také plnil funkčnost ochrany před silnými proudy vody.

Pokud si oblečení oblíbíte, nemusíte zoufat, nejedná se pouze o oblečení na sportování. Vybrat si také můžete oblečení pro svůj denní režim, mezi také patří např. džíny, trička, spodní prádlo nebo ponožky. Více na Mysticstore.cz.