Získejte zpět ztracené sebevědomí

Ačkoli náš národ nepatří zrovna mezi milovníky extravagance či typického ženského půvabu, na vzhledu nám přece jen záleží. Především ženy se svou vizáží zabývají víc než dost a často na sobě nedokážou najít nic, co by se jim líbilo. Na rozdíl od některých mužů, kteří nemají problém se sami pochválit.

Začněte na sobě pracovat

Dámám vadí vrásky, kruhy pod očima, silné nohy i faldík na bříšku. Jejich sebevědomí klesá obzvlášť po porodu, kdy se cítí oplácané, nehezké, unavené a zrcadlu se vyhýbají velkým obloukem. Mateřská dovolená představuje ale i další zátěž na psychiku ženy. Nepřetržitá péče o dítě, často dosud nepoznaná sociální izolace, nedostatek času na sebe, nemožnost relaxace – to vše snižuje pocit atraktivity ženy a zvyšuje její nespokojenost. Připočtou-li se k tomu změny nejen v psychice, ale i v proporcích postavy, je to už docela silná káva. Výsledkem je snížené sebevědomí, které stojí za mnohými vztahovými problémy, z nichž některé mohou vést až k odchodu partnera. Nenechte to dojít tak daleko a začněte na sobě pracovat.

Věnujte se sama sobě

Chápeme, že v prvních měsících života vaší malé ratolesti jste rády, že nakojíte a přebalíte vašeho potomka tolikrát, kolikrát je potřeba a nezbývá vám už žádný významný čas na péči o sebe. Jakmile však nastolíte určitý režim, který bude vyhovovat vám i vašemu malému stvoření, budete stíhat i záležitosti s péčí o dítko bezprostředně nesouvisející. A právě v této době je načase začít zase pečovat o sebe a o své sebevědomí. Dopřejte si drobné radosti, které vás potěší, ať už je to nové oblečení, nový účes nebo návštěva kosmetického salonu. Věnujte se sama sobě, naučte se pozitivně myslet, nezanedbávejte péči o tělo ani pleť. Zvýrazněte vaše přednosti a potlačte nebo úplně odstraňte všechny nedokonalosti, které negativně ovlivňují vaše celkové vnímání sebe sama.

Vylepšení jsou povolena

Pokud vás po těhotenství trápí strie nebo povolená kůže, nechte se vylepšit. Centra estetické medicíny dnes nabízí řadu možností, jak se všech mindráků zbavit. A rozhodně se za jejich návštěvu nemusíte stydět, vždyť na ně nedá dopustit ani řada celebrit, které se rády pochlubí zásahem odborníků. A i když nejste pod tak přísným drobnohledem jako ony, rozhodně to neznamená, že váš vzhled je méně důležitý. Naopak, vaše spokojenost sama se sebou se promítne do všech oblastí vašeho života – uvidíte, že si změny všimne nejen váš partner, ale vycítí ji i vaše malá ratolest! Už jen díky tomu, že bude mít usměvavou a veselou maminku, která bude mít hromadu elánu a energie na každodenní hry.