Zimní péče o vlasy

Jen málokdo z nás je stoprocentně spokojen se svými vlasy. Jednomu se nelíbí jejich délka, další si stěžuje na barvu, jiného trápí vypadávání vlasů. Za problémy často stojí nesprávná či nedůkladná péče nebo nezdravý životní styl. Na jejich kvalitě však zanechává stopy také počasí. Pokud si ovšem myslíte, že nejvíce vaše kštice trpí v létě, pak jste na omylu. Zima jí totiž dává zabrat mnohem víc, proto byste její péči neměli v tomto období zanedbávat – jestli tedy nechcete být na jaře nepříjemně překvapeni.

Extrémní podmínky

V zimě musíme bojovat s extrémními podmínkami – vítr, mrazivé teploty, déšť, sníh, přechody ze studeného počasí venku do tepla domova. To vše se na naší hřívě nepěkně podepisuje. Přidáme-li k tomu ještě nošení čepic, které stojí za jejím elektrizováním a ztrátou objemu, problém je na světě. Mnoho z nás se pak potýká s krepatěním, suchostí, polámanými konečky nebo zvýšeným padáním vlasů. Poručit větru ani dešti sice nedovedeme, přesto však můžeme dělat víc, než se jen pozorovat, jak naše kštice trpí a řídne.

Důkladná péče

Začněme jí věnovat zvýšenou péči. Jenom používání šamponu stačit nebude, nezapomínejte na kondicionéry a hlavně oleje na vlasy, díky nimž se budou krásně lesknout, méně cuchat a lépe rozčesávat. Čas od času jim dopřejte speciální péči v podobě posilujících a výživných masek, které podpoří rychlejší růst vlasů, dodají objem a ochrání je před nejrůznějšími vlivy prostředí. Vsaďte na kosmetiku s obsahem keratinu, který je základním materiálem lidských vlasů. Vyhněte se naopak přípravkům, v jejichž složení se vyskytují silikony, díky nim se totiž vlasy stávají slabší a slabší. Používejte produkty na přírodní bázi, které zbytečně nezatěžují vaši korunu krásy. Používejte produkty na přírodní bázi, které zbytečně nezatěžují vaši korunu krásy a eliminuje vypadávání vlasů.

Pro zdraví i pro krásu

Nepodceňte také váš jídelníček, ke krásným vlasům se totiž můžete projíst. Ani v zimních měsících by tak na vašem talíři nemělo chybět hodně ovoce, zeleniny, ořechů, bílkovin a potravin bohatých na vápník a zinek. S úbytkem vitamínů a minerálů se totiž kvalita vlasů zhoršuje. Tak, zapojte všechny zbraně do boje za oslnivě krásné vlasy!